Bir Oyunda Harici GPU'ya Geçme Sorunu

oyunun simgesine sağ tıkla
grafiki işlemciyle çalıştıra tıkla
yüksek performanslı nvidia işlemcisiyle çalıştır de bu şekilde nvidia ile açılır.

İntel hd graphic devre dışı bırakma. Ben denedim görüntü hiç gelmedi format atmak zorunda kaldım.

Metin2 gibi çok eski bir dönemden kalma oyunu harici GPU'da çalıştıramazsınız. Bunun çözümü yoktur. Çalıştırsanız bile oyunda FPS artışı olmayacaktır.

Metin2 gibi çok eski bir dönemden kalma oyunu harici GPU'da çalıştıramazsınız. Bunun çözümü yoktur. Çalıştırsanız bile oyunda FPS artışı olmayacaktır.
FPS artışı olmayacağına emin misin?
Ve neden harici GPU ile çalıştıramam ki?

Sorunun ne olduğunu buldum fakat çözümünü bilmiyorum. Metin2 görev yöneticisinde "metin2.exe" olarak değil "metin2client.bin" dosya uzantısıyla çalışıyor. Nvdia ayarlarını yaparken hep .exe komutunu istiyor. O yüzden. Sistem üzerinde metin2.exe çalışmadığından istediğin kadar seç harici grafiği uygulama görmediği için devreye girmiyor.

Son yorum yazan arkadaş haklı. Metin2 klasoründe .exe olarak seçebileceğin herşey patch launcherdan ibaret. Oyun oynuyorken metin2client.bin üzerinden işliyor ve Nvidia panelinden bunu kesinlikle seçemiyorsun. Keşke .exe koşulu koşmasa eminim olacaktır. Aynı problem bende de var, aşılabileceğini sanmıyorum ama yardımcı olursanız sevinirim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı