Bir oyunu 2 defa açmak

@mavigezegen Oyun ismi verirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz. Çünkü online oyunlarda multi client destekleyenlerin ayrı ayrı kendine özgü programları oluyor. Tabi birde oynadığınız oyun multi client destekliyor olsa bile oyun yönetimi buna izin veriyor mu, buna da bakmak lazım. Yoksa hesaplarınız ban yiyebilir. Uğraşlarınız boşa gider sonra.

Metin 2 hiç oynamadım @Bay Hiçkimse @Poyraz Kuzgun mmorpg oyunlarından bahsediyorum Knight olur rise online olur demek istediğim kendi hesaplarımdan oyun oynamak istiyorum kimseye baglı kalmamak için. Oyunda bunu yapanlar var fakat 5-6 tane bilgisayar ile mi yapıyorlar yoksa bir programla mı yapıyorlar bilmiyorum :/

@mavigezegen Tek bilgisayar ile yapıyorlar. Aynı şeyi Silkroad Online'da yapıyordum. Genelde bu tarz çoklu oyun açmayı destekleyen programlar aylık ücretli oluyor. Ücretsiz olanlar ya düzgün çalışmıyor ya da güvenli olmuyor. Mesela Knight için şimdi Multi Client diye araştırdım. Birkaç tane link var ama güvenli mi bilmiyorum. Yani anahtar kelime "Multi Client". Hangi oyunda çoklu hesap açmak istiyorsan Google'a oyunun adını ve yanına Multi Client diye yazıp araştırırsan. Oyun destekliyorsa eğer illaki o oyun için bir program bulursun. Ama dediğim gibi sağlıklı ve güvenli çalışanlar illaki ücretlidir.

İkinci bir yöntem daha var. Bu yöntem için güçlü bir bilgisayar olması lazım. İmzandaki sistemi kullanıyorsan bunu da deneyebilirsin. Bu yöntemi arkadaşım bu tarz programlara para ödememek için kullanıyordu, bende ondan gördüm. VMware adında bir sanal bilgisayar programı var. Oradan oyunda kaç tane hesap açacaksa o kadar sanal makine açıp tek tek Windows'ları ve oyunları kurdu. Tek bilgisayarda sanki 5 farklı bilgisayar da 5 ayrı oyun çalıştırıyormuş gibi hesaplarını kasıyordu. Bu yöntemi de deneyebilirsin. Bunun şöyle bir avantajı var. Multi Client programı her oyun için ayrı ayrı olan bir şey. Her oyuna ayrı ayrı program arayıp bulmak yerine, bu sanal makine yöntemiyle bütün oyunları çoklu şekilde açabiliyorsun.

Metin 2 hiç oynamadım @Bay Hiçkimse @Poyraz Kuzgun mmorpg oyunlarından bahsediyorum Knight olur rise online olur demek istediğim kendi hesaplarımdan oyun oynamak istiyorum kimseye baglı kalmamak için. Oyunda bunu yapanlar var fakat 5-6 tane bilgisayar ile mi yapıyorlar yoksa bir programla mı yapıyorlar bilmiyorum :/
Knight Online için söyleyebilirim ki bu işten para kazananlar ucuz laptop alıyorlar bitpazarı gibi yerlerden... Cidden yapıyorlar bunu. Bir tanıdığım da bunu yaptı zamanında. 1000 TL'den 7 tane dandik laptop aldı sırf Knight Online için. Sonra Remote Desktop ile tek bilgisayardan kontrol ediyordu laptopları. Tabii aynı IP adresinden girilebilecek belli bir client üst sınırı var. Bunu da VPN ile çözüyordu. Sürekli pazarda al-sat yapardı, old takı piyasasını elinde tutardı... İşin acısı da iyi bir meslek sahibi olanlar bile adamın gelirinin yanına yaklaşamıyor o da ayrı bir komedi...

Bunun dışında SandBoxie gibi 3. parti programlar kullanılabilir. Veya windows içine çok sayıda virtual machine kurabilirsiniz bilgisayarınızın gücüne göre. Tabii bu sanal makine kurulumu eziyetli biraz.

Ben Process Explorer programını kullanıyorum. Bir araştırın isterseniz. Ama her oyunda destekler mi bilemiyorum.
Bakacağım.

Knight Online için söyleyebilirim ki bu işten para kazananlar ucuz laptop alıyorlar bitpazarı gibi yerlerden... Cidden yapıyorlar bunu. Bir tanıdığım da bunu yaptı zamanında. 1000 TL'den 7 tane dandik laptop aldı sırf Knight Online için. Sonra Remote Desktop ile tek bilgisayardan kontrol ediyordu laptopları. Tabii aynı IP adresinden girilebilecek belli bir client üst sınırı var. Bunu da VPN ile çözüyordu. Sürekli pazarda al-sat yapardı, old takı piyasasını elinde tutardı... İşin acısı da iyi bir meslek sahibi olanlar bile adamın gelirinin yanına yaklaşamıyor o da ayrı bir komedi...

Bunun dışında SandBoxie gibi 3. parti programlar kullanılabilir. Veya windows içine çok sayıda virtual machine kurabilirsiniz bilgisayarınızın gücüne göre. Tabii bu sanal makine kurulumu eziyetli biraz.
Yorum için teşekkür ederim ama konumuzla pek alaka kuramadım :))) Sanboxie denemiştim olmamıştı yukarıda zaten yazmıştım.

Geri
Yukarı