Bir Peugeot Klasiği

• Konuyu başlatan Jira
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 5B
Siz sanırım doblo ile 90 derecelik virajları 140 km hız ile dönenlerdensiniz. Buralarda sizin gibilere kelle koltukta gidiyor diye bahsederiz.

PUG 206 kullanıyorum, önlerde 3,5cm Eibach ve arkalar torsiyon ile 4cm indirgenmiş durumda. Biz de sadece düz yolda basabilen arkadaşlar için bazı şeyler diyoruz ama işte...

Akü zayıf olduğunda tüm sistemlere yeterli elektrik gitmediği için ABS arızası vermesi çok normal. Aküyü değiştirince sorun çözülecektir.

Geçmiş olsun, Fransız araçları cidden çok kötü. Yanlış anlamayın ama o araçlardan anca ya öğrenci aracı yada öğrenmek için tercih etmek dışında alınmaması taraftarıyım. Bu araçların kötü olduğu anlamına gelmiyor ama ne biliyim sanki kullan at gibi üretiliyorlar.

Son 1-2 yıldır yeni yeni kaliteye kavuşuyorlar.

301 iyi yol tutan bir araba değil zaten o amaç için üretilmiş bir araç değil. 301 ve C-Elisse modelleri düşük yakıt tüketimi ve ucuz fiyat politikasiyla dar gelirli aileler için çıkarılmış bir model. A noktasindan B noktasına götürmek için üretilen en ucuz modeller.

Peugeot'un yeni motorlarinin sorunlu olduğunu düşünmüyorum. Gayet sağlam motorlu araç üretiyorlar bana göre.

Son yillarda Peugeot yükselen ve üstüne koyarak ilerleyen bir marka.

Konfor, malzeme kalitesi ve yol tutuş bu otomobilden beklemek haksizlik yanlış bir yorum olur.

Corolla'ya gelirsek A noktasından B noktasına kişiyi götürebilecek en sağlam araç bu doğru. Toyota, Honda, Nissan, Mazda gibi japonların saglamliklari aşikar.

Bu Japonların atmosferik motorda bu kadar ısrar etmeleri de Japon araçlarina darbe vuruyor.

Corolla'da abartilacak araç değil. C sinifinda en sağlam ve en çok satan araç, dünyanında gelmiş geçmiş en çok satan araci ama Focus, Golf, Leon, Astra, Megane, Octavia, 308, Elantra, Cerato gibi araçların hepsi de motor olarak bariz Corolla'dan daha iyi.

Alman otomobillerdeki malzeme kalitesi, yol tutuş ve konforda Japonlara bin basar. Ford'da bu konuda Japonlardan çok üstün. Renault ve Peugeot firmalari da son yillarda malzeme kalitesi, yol tutuş, tasarım ve motor gibi konularda Japonlardan daha iyi konuma geldiler. Her model için bu geçerli değil elbette.

Öyle yersiz konuşmuşsunuz ki aklım bulandı, BMW X5 ile Citroen Saxo kıyaslıyorsun ve mantığın elvermediği bir konu daha var parası olan adam neden Saxo araba alsın? 1998-2000 model arabayı kıyaslıyorsun hemde çıkış yılına göre bakarsak daha üst ve kalite farkını görmeden BMW X5 ile. Şimdi asgari ücretli bir adama Citroen Saxo iyi değil önermiyorum, BMW mi al diyelim? örnek verince fiyat bandında olan model ve markayı karşılaştırma yapsanız daha mantıklı olur.
Ben sadece güvenlik ve sağlamlık açısından kıyasladım. Benim şahsi fikrim güvenliğimi sağlayamayan arabaya neden bineyim? Peugeot altından da olsa binmem mesela, amacım kesinlikle farklı bir yöne çekmek değil konuyu. Belirteyim ben araba bile sevmiyorum motor kullanıyorum kendim. Motorun güvenliksiz oluşundan sanırım bu arabada güvenlik olmayınca benim için sınıfta kalması.

200.000 KM'yi açmış dizel araç, BMW de olsa Mercedes de olsa sorun cıkartmaya meyillidir. Mantığınız aşırı saçma.

Yanlış anlamayın ama o araçlardan anca ya öğrenci aracı yada öğrenmek için tercih etmek dışında alınmaması taraftarıyım. Bu araçların kötü olduğu anlamına gelmiyor ama ne biliyim sanki kullan at gibi üretiliyorlar.
Bu arabayı alırken babamın elinde bunun kadar bütçe vardı. Bu sebeple aldı. Son zamanlarda o da bıktı zaten, Qashqai veya Tucson'a geçmeyi düşünüyor.

301 iyi yol tutan bir araba değil zaten o amaç için üretilmiş bir araç değil. 301 ve C-Elisse modelleri düşük yakıt tüketimi ve ucuz fiyat politikasiyla dar gelirli aileler için çıkarılmış bir model. A noktasindan B noktasına götürmek için üretilen en ucuz modeller.

Peugeot'un yeni motorlarinin sorunlu olduğunu düşünmüyorum. Gayet sağlam motorlu araç üretiyorlar bana göre.

Son yillarda Peugeot yükselen ve üstüne koyarak ilerleyen bir marka.

Konfor, malzeme kalitesi ve yol tutuş bu otomobilden beklemek haksizlik yanlış bir yorum olur.

Corolla'ya gelirsek A noktasından B noktasına kişiyi götürebilecek en sağlam araç bu doğru. Toyota, Honda, Nissan, Mazda gibi japonların saglamliklari aşikar.

Bu Japonların atmosferik motorda bu kadar ısrar etmeleri de Japon araçlarina darbe vuruyor.

Corolla'da abartilacak araç değil. C sinifinda en sağlam ve en çok satan araç, dünyanında gelmiş geçmiş en çok satan araci ama Focus, Golf, Leon, Astra, Megane, Octavia, 308, Elantra, Cerato gibi araçların hepsi de motor olarak bariz Corolla'dan daha iyi.

Alman otomobillerdeki malzeme kalitesi, yol tutuş ve konforda Japonlara bin basar. Ford'da bu konuda Japonlardan çok üstün. Renault ve Peugeot firmalari da son yillarda malzeme kalitesi, yol tutuş, tasarım ve motor gibi konularda Japonlardan daha iyi konuma geldiler. Her model için bu geçerli değil elbette.
Motor olarak değil de genel malzeme kalitesi olarak dedim. Diğer modellerini bilmiyorum ama 301 de cidden berbat.

Son düzenleme:
İddia ediyorum, E200 her ay sanayiye giderken 301 yılda 1-2 kez gider.
İddia etmekten öteye geçiyorum ve kanıtlarıyla sunmaya karar veriyorum. Bunun için benimle iddia'ya girer misiniz? 20.000 TL'sine hemde. 2 Yılda 2 kez genel kontrol için gittim sadece ve bunu kanıtlaya bilirim :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı