Bir prize çok sayıda elektronik alet bağlamak sorun olur mu?

tuğrahan sezer

Hectopat
Odamda bir priz var ve yetmiyor. Ben de resimde gördüğünüz gibi bir şey yaptım. Görseldeki prizlerden biri kasaya, 2'si monitöre, biri fibernet dönüştürücüye, biri modeme, biri routera, biri direksiyon setine ve biri de e şarj aletine ait. Bu kullanım herhangi bir kötü senaryoya neden olur mu?

IMG_20210802_194449.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Odamda bir priz var ve yetmiyor. Ben de resimde gördüğünüz gibi bir şey yaptım. Görseldeki prizlerden biri kasaya, 2'si monitöre, biri fibernet dönüştürücüye, biri modeme, biri routera, biri direksiyon setine ve biri de e şarj aletine ait. Bu kullanım herhangi bir kötü senaryoya neden olur mu?

Eki Görüntüle 1126211

Dönüştürücün sağlam veya kaliteli ise sorun olacağını düşünmüyorum.

Sayıdan çok çekilen akım değeri önemlidir. Örnek olarak bir fırın bunlardan daha fazla akım çeker. Bağlı olan donanımlar fazla akım çeken cihazlar değil.

Merhaba. Hocam, görüntü kirliliği hiçbir elektrik tüketicisini bu konuda ürkütmemelidir, ama bu konuda asıl endişe edileni, çekilen Amper (Watt) oranının fazlalığıyla priz içinde çok aşırı ısınma/yanma/erimelerin başlamayıp bunlar hiç olmadığı sürece de bu görüntüler göze çok çirkin gelse bile çekilen güç değeri uzatmalı prizin üzerinde yazan anma Watt/Joule miktarını sayısal olarak geçmediği sürece bir sıkıntı yoktur. Kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı