Bir programı her defasında sudo komutuyla nasıl çalıştırırım?

Daha iyi bir yolu kesin vardır ama ben şu şekilde yapıyorum; Boş dosya oluşturup içine sudo virt-manager yazıp dosyayı .sh uzantısıyla kaydedin. chmod kullanıp çalıştırılabilir hale getirin ve masaüstüne koyun. Simgeye her bastığınızda şifre soracak ve root haklarıyla çalıştırabileceksiniz.

Daha iyi bir yolu kesin vardır ama ben şu şekilde yapıyorum; Boş dosya oluşturup içine sudo virt-manager yazıp dosyayı .sh uzantısıyla kaydedin. chmod kullanıp çalıştırılabilir hale getirin ve masaüstüne koyun. Simgeye her bastığınızda şifre soracak ve root haklarıyla çalıştırabileceksiniz.
Teşekkürler bu oldu.

Daha iyi bir yolu kesin vardır ama ben şu şekilde yapıyorum; boş dosya oluşturup içine sudo virt-manager yazıp dosyayı .sh uzantısıyla kaydedin. chmod kullanıp çalıştırılabilir hale getirin ve masaüstüne koyun. Simgeye her bastığınızda şifre soracak ve root haklarıyla çalıştırabileceksiniz.

.sh uzantılı olmasına gerek yok ama isteğe bağlı yapılabilir tabii. Yoksa .txt dosyası da çalıştırılabilir hale getirilebilir 🙂. Ek bilgi olarak bulunsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı