Bir rüya gerçek oluyor, Mesut Özil Fenerbahçe spor kulübünde

Palamutkafali

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Organizasyon sorunlusu
Dün öğlen sularında Demirören haber ajansının paylaştığı transfer haberi, spor basınının önde gelen isimlerinin de onaylaması ile beraber söylenti durumundan çıkmış ve büyük ölçüde gerçekleşmiş gibi duruyor. Keza olayın yabancı basında da büyük sükse uyandırmış olması ve Fenerbahçe'nin de üstünden uzun bir süre geçmesine rağmen haberleri yalanlamaması birçok kişide transferin bittiği düşüncesini uyandırdı. Cristiano Ronaldo, Messi ve Luis Suarez'den sonra 2000 yılından bu yana en çok asist yapan(253) Mesut Özil sizce Fenerbahçe'de başarılı olabilir mi?

Şahsi fikrim Fenerbahçe'deki Gustavo, Sosa, Ozan ve Mesut dörtlüsünün durdurulamayacağıdır. Her ne kadar Arteta çöpü Mesut'u uzun süredir süründürse de gerek Arsenal taraftarının isyanı gerekse oyuncunun geçmişi, kumaşının kalitesini direkt belli ediyor. Süper Lig'in marka değeri açısından da çok büyük ve inanılması zor bir transfer.

Son olarak Mesut Özil'in Ludogorets'in savunma hattını delip geçtiği o meşhur videoyu koymazsam olmaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ozil-rounded-the--keeper-and-left-two-defenders-on-their-backs-as-he-scored-arsenal-s-late-win...jpg

Bilmiyorum pek yarar sağlayacağını sanmıyorum bugüne kadar süper ünlü kaç kişi getirildi,kaçı iyi iş çıkardı?
Zaten futbol ile olan bağlarımı kopardığımdan size bırakıyorum konuyu xd

Bilmiyorum pek yarar sağlayacağını sanmıyorum bugüne kadar süper ünlü kaç kişi getirildi, kaçı iyi iş çıkardı?
Zaten futbol ile olan bağlarımı kopardığımdan size bırakıyorum konuyu xd.

Bu arada Süper Lig'e transfer olup iş yapan yıldız futbolcular yapmayan yıldız futbolculara göre daha fazla. Son yıllarda kulüplerin Mali sıkıntılarından dolayı çaresizce sapa saçma ünlüleri alması sizin dediğinize sebebiyet veriyor. Mesut bunların dışında büyük bir istisna bence. Çok büyük bir transfer ben takıma ve lige fazlasıyla kalite katacağını düşünüyorum.

Koyu bir Galatasaray taraftarıyım, öncelikle şunu belirteyim Ozan gider ise Fenerbahçe orta sahası Mesut, Gustavo ve Sosa ile tam tersine çöküşe geçecek gibi duruyor. Nedeni ise 3 topçunun da yaş ortalamasının ileride olması ve genel profil olarak ''Oyun Kurucu'' profilinde olmaları. Hiç birinde Ozan gibi ''Box to Box'' özelliği yok, Gustavo'da bir tık var diyebiliriz fakat o da 90 dakika temposunu kaldıramıyor. Neyse konumuza dönelim ben KAP gelmeden transferlere inanmam fakat Mesut gelir ise Türk transfer tarihinin en büyük 3-4 transferinden birisi olur. Falcao gibi olma olasılığın bulunduğunu düşünmüyorum çünkü mevkileri çok farklı, Mesut maçta bir asist yapar kilidi açar mesela. Fizik gücünü tekrar geri kazandığı taktirde Fenerbahçe ve Türk futbolu için inanılmaz bir transfer olur. Yanına da Sokratis alırlarsa şampiyonluk yolunda Fenerbahçe ve Beşiktaş alır başını gider.

Bana kalırsa Fenerbahçe'de iş kondisyon hocalarında artık. Fiziksel olarak takımı ve yeni transferleri iyi hazırlarlar ise, çok başka bir takıma dönüşebilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı