Bir senede üniversite kazanılır mı?

Daha fazla boş yapmanın alemi yok gençler burayı okuyorsanız ne hocanıza bakın ne de bana bakın buradakilerin de tek vasfı moral bozmak insan beyni bir şeye inandı mı onu yapar, sınavın çok zor olduğunu kazanmak için okulda 4 yılın yetmediğine inanırsanız gerçekten de yetmez. Siz adam gibi çalışın kimsenin dediğine de bakmayın sınav kolay ve konuları öğrenmişsen gerisi stres kontrolü yapmaktan geçiyor. Sonuçta sınava girmeden önce herkes tüm konuları görmüş oluyor sizi diğerlerinden ayıran fark stres yapmamak, iyi odaklanmak ve sınavın kolay olduğuna, başarabileceğinize inanmak gerisi boş zaten.
Bu kafada olan kişilerin gidebileceği yerler genelde apartman üniversiteleri oluyor. Mezun olduktan sonra "Üniversiteler zaman kaybı", "O kadar üniversite okudum işsizim" diyen kesimde başı çekersiniz. Gerçekten çalıştığı halde işsiz olan insanların da üstünü örtüyorsunuz bu sayede. Görülen o ki birisi sınav konusunda size çok iyi gaz vermiş, siz de bunu çocuk oyuncağı sanıyorsunuz. "..sınav kolay ve konuları öğrenmişsen gerisi stres kontrolü yapmaktan geçiyor." cümlesini herkes biliyor ama uygulayabilen kaç kişi acaba? İnsanlar bu stresi azaltmak için, sınavda soruyu okuduğunda şok geçirmemek için çalışıyor. Ben sınava 2 yılımı verdim. Bu 2 yıl boyunca hayatım ev-okul-dershane/kütüphane arasında geçti. Sonunda istediğim noktaya ulaştığımda bunlara değdi mi? Tercih sonucuna baktığımda buna değdiğini sonuna kadar hissettim. Daha bilinçli olsam lisede 4 yılımı buna odaklanabilirdim, 2 yılda yaptığımı yayarak daha rahat olabilirdi.

Sınav sonuçları açıklandığında bu kadar küçümsediğiniz sınavdan aldığınız sonucu buraya atmanız için bir hatırlatma yapacağım. Bu sözleri sınavdan sonra da destekleyecek misiniz, merak ediyorum.

Bu kafada olan kişilerin gidebileceği yerler genelde apartman üniversiteleri oluyor. Mezun olduktan sonra "Üniversiteler zaman kaybı", "O kadar üniversite okudum işsizim" diyen kesimde başı çekersiniz. Gerçekten çalıştığı halde işsiz olan insanların da üstünü örtüyorsunuz bu sayede. Görülen o ki birisi sınav konusunda size çok iyi gaz vermiş, siz de bunu çocuk oyuncağı sanıyorsunuz. "..sınav kolay ve konuları öğrenmişsen gerisi stres kontrolü yapmaktan geçiyor." cümlesini herkes biliyor ama uygulayabilen kaç kişi acaba? İnsanlar bu stresi azaltmak için, sınavda soruyu okuduğunda şok geçirmemek için çalışıyor. Ben sınava 2 yılımı verdim. Bu 2 yıl boyunca hayatım ev-okul-dershane/kütüphane arasında geçti. Sonunda istediğim noktaya ulaştığımda bunlara değdi mi? Tercih sonucuna baktığımda buna değdiğini sonuna kadar hissettim. Daha bilinçli olsam lisede 4 yılımı buna odaklanabilirdim, 2 yılda yaptığımı yayarak daha rahat olabilirdi.

Sınav sonuçları açıklandığında bu kadar küçümsediğiniz sınavdan aldığınız sonucu buraya atmanız için bir hatırlatma yapacağım. Bu sözleri sınavdan sonra da destekleyecek misiniz, merak edHala okuduğunu anlamıyorsun sana ne desek boş 4 yıl çalışan bir insan adına konuşuyorum sen hala 2 yıl diyorsun neyse herkes kendi işine baksın
Tamam aferin sana çok büyük bir başarı elde etmişsin bravo her yıl 50 bin kişi sınavı kazanmıyor zaten sizinkisi emek ama 1.5 milyon insan sınava girince emek vermiyor zaten 4 yıl boyunca okula giden zorla derslere giren insan emek vermiyor zaten ! Siz daha okuduğunuzu anlamaktan acizsiniz daha fazla uzatmayın yazdıklarımı adam gibi okuyun ona göre yorum yapın.

Tamam aferin sana çok büyük bir başarı elde etmişsin bravo her yıl 50 bin kişi sınavı kazanmıyor zaten sizinkisi emek ama 1.5 milyon insan sınava girince emek vermiyor zaten 4 yıl boyunca okula giden zorla derslere giren insan emek vermiyor zaten ! Siz daha okuduğunuzu anlamaktan acizsiniz daha fazla uzatmayın yazdıklarımı adam gibi okuyun ona göre yorum yapın.
Arkadaşım zaten sınava girenlerin çok büyük bir kısmı sınavı sallamıyor bile.

LGS ile karşılaştıranlar olmuş. YKS 4 yıldan sorumlu olduğunuz bir sınavdır. Şimdiden çalışmaya başlayın. Konu eksiklerinizi kapatın. Problem soruları çözün bol bol.

Bir senede üniversite kazanılır ancak çok sıkı çalışma koşuluyla. "günde 2 saat çalışayım hem de ODTÜ gelsin" diye bir hayal dünyası yok. Günde en az 4-5 saat çalışırsanız neden kazanamayasınız?
Gri koç bu sene 2022'de sınava girecekler için özel bir plan hazırlardı. Öncelikle 2-3 deneme çözün ve netlerinizin ortalamasını alın, sonrada gri koç'un hangi netlere hangi çalışmayı ayarladığına bakın ve o yoldan devam edin.
Ben videoları bırakayım siz izlersiniz:
Not: Burada programa 1 Haziran'da başlamışlar ancak bu bir problem değil siz istediğiniz zaman başlayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum asıl siz kendi kafanızda o kadar kuruyor o kadar büyütüyorsunuz ki 2 dk da çözülecek soruda eliniz ayağınız dolanıyor. Ösym sınavı ortalama 70 Iq'ya sahip olan insanlara göre hazırlıyor. Geçmiş sınavları çözersen ne kadar yüzeysel bilgilerle sorduklarını anlarsın. Yayınevleri ile anlaşmış hocalar sınavın zor olduğuna sizi inandırıp tonlarca kitap aldırtıyor farkında değilsiniz. Eğitim tamamen ticarete dönmüş.
İkinci cümleden sonra okuma gereği bile duymadım. Nerede okuyordun sen şu anda?

Yeni konular

Geri
Yukarı