Bir Şeyi Ne Kadar Çok İstediğimi Nasıl Anlarım?

Alicem Doğan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600, Asus GTX 650Ti Boost 2GB, Corsair Vengeance 16GB (2x8), Biostar M700 500GB M2 SSD, Samsung 860 EVO 500GB SSD, Seagate Barracuda 1TB HDD, Windows 10 Home SL 21H2

Laptop: (HP Vitcus 15.6") i7 12700h , RTX 3050Ti, 16GB DDR4, 1TB WD M2 SSD, W11 Home SL
Bu soruyu internette de araştırdım ve birkaç sonuca vardım fakat sizin de görüşlerinizi merak etmekteyim.

Bir şeyi veya bir kimseyi ne kadar çok istediğimi, ne kadar çok elde etmek istediğimi nasıl anlayabilirim?

Uzun süredir düşünüyorsan yani geçici bir heves değilse, bunun için elinden gelecek her şeyi yapabileceğini düşünüyorsan ve elinde olmadığı her gün kendini biraz da mutsuz hissediyorsan demek ki çok istiyorsun demektir.

Bundan önce elde ettiğin bir şeyleri ne kadar istediğini düşünürsen ve analizini yaparsan daha iyi anlayabilirsin. Tabi bazen elde ettikten sonra o şeyin değeri azalabiliyor :) Özellikle teknolojik ürünlerin çabuk tüketime teşvik edildiği şu günlerde bu mümkün.

Belki daha da geriye gitmeliyiz. Neyi neden istiyoruz?

Nefes alırken ben nefes almayı istiyor muyum diye düşünüyor musun? O istediğin şeyi de nefes almak gibi istediğin an çok istediğini öğrendiğin andır bana göre. ki bu alışkanlık kolay kazanılmaz.

İstediğin şeyi elde edemeğinde hissettiğin acı/üzüntü ile doğru orantılı olduğunu düşünüyorum.

En kötü gününde bile o en çok istediğin şeyi kovalamak için uğraşıyorsan o şeyi çok istiyorsundur. Benim için hep böyle oldu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı