Bir şeyi yapmak zorundaymış gibi hissetmek

MuhammedA

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Aklıma bir şey geliyor, yapmak istemediğim halde yapmak zorundaymışım gibi hissediyorum. Bir örnek ile daha rahat açıklayabilirim. Mesela aklıma bir kere güncelleme fikri geliyorsa illa yapmam gerek, sonucu ne olursa olsun ya da bir şeyi düzenlemek gibi oysa düzenlesem bile bunun bana bir katkısı olmayacağını bildiğim halde. Bu düşünceden nasıl kurtulabilirim?
Sırf bunun için haddimi aşan işler yaptım.

Son düzenleme:
Aklıma bir şey geliyor, yapmak istemediğim halde yapmak zorundaymışım gibi hissediyorum. Bir örnek ile daha rahat açıklayabilirim. Mesela aklıma bir kere güncelleme fikri geliyorsa illa yapmam gerek, sonucu ne olursa olsun ya da bir şeyi düzenlemek gibi oysa düzenlesem bile bunun bana bir katkısı olmayacağını bildiğim halde. Bu düşünceden nasıl kurtulabilirim?

O his geldiginde ona karsi koyup savasmalisin kardesim yap diyorsa yapmamayi denemelisin, kisaca inatlaş çünki bu şekilde devam edersen ileride nelerle karşilasacagini duymak bile istemezsin.

Arkadaş engel olamıyorum bu hisse diyor, öneride bulunanlar da yapmaması gerektiğini söylüyor. Adam zaten deniyor bunu ama başarısız oluyormuş işte. Bu psikolojik bir sorun, psikolojik destek alarak bu sorununuzdan kurtulabilirsiniz diye umuyorum..

Bu sorundan bende de vardı eskiden, haddini şimdiye kadar olandan da fazla aşan şeyler yaşadığında bitiyor

Geri
Yukarı