Bir simülasyonda mıyız?

Ben de bunu düşünüyordum bir zamanlar olabilir aslında :D. En azından hiç buga girmedim.

Simulasyonda olup olmamak asla kanıtlanamayacağına göre yokmuş gibi farzederek yaşamak daha mantıklı geliyor. Çünkü olup olmama düşüncesinin sonu hiçbir yere bağlanmıyor ve boş yere kafa kurcalıyor.

Bana kalırsa simülasyon teorisini güçlendiren en büyük şey ışık hızı. Işık hızı evrenimizde bazı şeylerin bir sınırı olduğunu söylüyor. Yani bir simülasyon yapsak biz de bazı şeyleri sınırlardık diye düşünüyorum.

Konuyu takip eden arkadaşlara The Thirteenth Floor filmini izlemelerini öneririm, güzel bir filmdir.

Bana kalırsa simülasyon teorisini güçlendiren en büyük şey ışık hızı. Işık hızı evrenimizde bazı şeylerin bir sınırı olduğunu söylüyor. Yani bir simülasyon yapsak biz de bazı şeyleri sınırlardık diye düşünüyorum.

Konuyu takip eden arkadaşlara The Thirteenth Floor filmini izlemelerini öneririm, güzel bir filmdir.
Benim kafama takılan şey uzayın sonu var mı?

Benim kafama takılan şey uzayın sonu var mı?

Elbette, evrenin sonu var. Ama bu sona gidemeyiz çünkü evren ışık hızından daha hızlı şekilde genişliyor ve biz ışık hızını geçemiyoruz.

Burada bence sormamız gereken soru evrenin sonu var mı değil, evrenin sonunda ne var? Bazı teorilere göre evrenin sonunda başka bir evren var.

1603475562765.png

Şuan ki halim.

Geri
Yukarı