Bir şirket alsaydınız hangi şirketi alırdınız ve şirketi aldığınızda ne yapardınız?

Preaks

Hectopat
Makaleler
2
Ben NVIDIA şirketini alırdım ve Türkiye üzerin de üretim tesisi açarım ve robot işçiler üretmeye başlardım. Robot işçileri dünya pazarın da önemli konuma gelene kadar geliştirirdim ve pazarlardım. Türkiye'deki üretim tesisin de sadece robot işçi üretimi ve araçlar da kullanılan şerit takip sistemini üretirdim.

Ben NVIDIA şirketini alırdım ve Türkiye üzerin de üretim tesisi açarım ve robot işçiler üretmeye başlardım. Robot işçileri dünya pazarın da önemli konuma gelene kadar geliştirirdim ve pazarlardım. Türkiye'deki üretim tesisin de sadece robot işçi üretimi ve araçlar da kullanılan şerit takip sistemini üretirdim.

Apple'yi alıp araba yapardım.

Valve.

Bütün oyunların Konsol ve Mobile versiyonunu çıkarıp. Day of Defeat 2'yi çıkarırdım.

TSMC yi alıp Türkiye ye de bir belli nanometredeki işlemcileri üretecek tesis açardım. Ekran kartları içinde önem verdirirdim, en azindan ülkemizde ulaşılması zor bir parça olmazdı ekran kartı. Diğer donanım parçaları için ise uçuk fiyatlar ödemek mecbur devam ederdi.

2. Bir şirketi alma hakkım olsaydı kesinlikle Volkswagen'i alırdım ve tüm fabrikalarımı Kocaeli ve bursa tarafların da açardım. Bütün üretimleri Türkiye de yapardım ve Türkiye üzerin de Euro değeri belli. Burdan bütün ülkelere ihracat hem daha ucuz olacaktı hem de dünya'nın ortası olduğu için teslimat daha kolay olacaktır. Elektrikli arabalara daha fazla yatırım yapardım elektrikli araba tesisleri açardım ve full elektrili araç üretirdim. NVİDİA ile anlaşma yapıp onlardan sadece WW için kullanılacak şerit takip sistemi üretmesini isterim ve araçlarım da kullanırdım pazar da daha çok güçlenirdim

Microsoft'u alırdım. Aldıktan sonra neleri değiştirirdim bilmiyorum, aklıma gelmedi şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı