Bir SSD'nin bootlanabilir olup olmadığını nasıl anlaşılır?

ozNk

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Ben geçtiğimiz aylarda "Corsair 480GB MP510 NVMe M.2 SSD" almıştım. Bunu MSI Z97 GAMING 5 anakartıma başarılı bir şekilde taktım.
Fakat Windows kurulumunu bir türlü yapamadım, araştırmalarıma göre anakartın NVMe desteği ilk BIOS versiyonunda yokmuş daha sonradan eklenmiş, bende BIOS Update yapmaktan çekindiğim için ertelemiştim kurulumu. Normal bir disk olarak kullanıyorum tam hızıyla sıkıntı yok ve dün cesaret toplayıp BIOS Update'si yaptım.
Artık Windows'u M.2'ye geçirmek istiyorum fakat hala yapılabilir olduğundan şüphelerim var. Bunu format atmadan anlayabilme şansım var mı? Çünkü önemli verilerim var SSD içinde ve henüz harici diskim yok. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer disk normal şekilde çalışıyor, veri yazma ve okuma işlemleri yapılıyorsa format da atılabilir diye düşünüyorum.

Ek olarak format esnasında kurulum yapacağınız zaman sabit diskinizi veya önceden kullandığınız katı hal sürücüsünü bilgisayardan çıkarıp yalnızca NVMe olan varken Windows 10 kurulumu yapmayı deneyin. Başarılı olursa kurmuş olursunuz. Kuramazsanız zaten öbür disklerde verileriniz mevcut.

Yeni konular

Geri
Yukarı