Bir süreden sonra sistem yavaşlıyor ve FPS düşüyor

244012

Hectopat
Makaleler
7
Normalde çok akıcı bir şekilde bilgisayarı kullanırken ve oyunlarda yüksek FPS alırken bir yerden sonra hem oyunlar hem Windows kasmaya başlıyor. Mesela Valorant'ta poligonda 280-300 FPS alıyorsam bu 100 FPS civarlarına düşüyor. Windows da aynı şekilde bayağı kötü çalışıyor. Nedeni ne olabilir?

Ben de eski sitemimde (laptop) Mafia 2 oynarken bir müddet sonra ısınma kaynaklı FPS düşüşü oluyordu. Laptop ise normaldir diye düşünüyorum. Alta konulan soğutucular vardı onlardan alabilirsiniz hem stant olur hem de soğutur.

Sıcaklık değerlerini kontrol edin.

Isınma kaynaklı olabilir. Virüs taraması da yapın bence Kaspersky öneririm.

Laptop kullanıyorsanız ısınma sorunu olabilir.

Ben de eski sitemimde (laptop) Mafia 2 oynarken bir müddet sonra ısınma kaynaklı FPS düşüşü oluyordu. Laptop ise normaldir diye düşünüyorum. Alta konulan soğutucular vardı onlardan alabilirsiniz hem stant olur hem de soğutur.
Hemen yeniden başlatınca düzeliyor ama. Çok çabuk mu soğuyor?

Normalde çok akıcı bir şekilde bilgisayarı kullanırken ve oyunlarda yüksek FPS alırken bir yerden sonra hem oyunlar hem Windows kasmaya başlıyor. Mesela Valorant'ta poligonda 280-300 FPS alıyorsam bu 100 FPS civarlarına düşüyor. Windows da aynı şekilde bayağı kötü çalışıyor. Nedeni ne olabilir?
Sisteminiz nedir?
Isınma sorunları olabilir,önbellekleri çok süredir temizlememiş olabilirsiniz.İmzam üzerinden rehberime ulaşabilirsiniz.

Sisteminiz nedir?
Isınma sorunları olabilir ,önbellekleri çok süredir temizlememiş olabilirsiniz. İmzam üzerinden rehberime ulaşabilirsiniz.
i5 9300HF - 8 GB RAM - GTX 1650 Mobile - 256 GB M.2 SSD.

Daha 2 gün önce temiz kurulum yaptım.
Isınma kaynaklı olabilir. Virüs taraması da yapın bence Kaspersky öneririm.
Kaspersky Total Security ile virüs taraması yaptım bir şey çıkmadı.

Geri
Yukarı