Bir türlü eski sevgiliyi unutamama

bilememkardes

Centipat
Bunu yazarken bile kendime kızıyorum. Çünkü bunu hak etmediğimi biliyorum. Uzun uzun anlatmayacağım sadece fotoğraflarına baktım ve az da olsa içimde sönen ateşi harladım. Sonuç olarak rüyamda gördüm. Fotoğraflarına bakmadan önce bu kadar kötü değildim az da olsa iyiydim. Galiba eski hali daha hoşuma gidiyor. Çünkü ilk fotoğrafları gözüme daha hoş geldi. Son haline küfürler savurasım geliyor. Yaptıkları çok ağır ve gram hak etmedim. O unutmuştur belki de ben 2 senedir düşlüyorum. Bu arada okulu, asosyal olmam gibi büyük dertleri hiç takmadım. Ama bana yalanlar söyleyen tınlamayan birini bu kadar takmam ağır geliyor bana. Onu düşünmemek için neler yapmam lazım?

Vallahi hocam yabancı dizi izleyin sarıyor sürekli düşünmezsiniz. Kitap okuyun o da işe yarar kafa dağıtırsınız. Oyun oynayın vs. zaten genel cevaplar bunlar olur.

Ortalama insan ömrü yaklaşık 75 sene. Gelecekte ciddi bir ilişki sahibi olup evlendiğinizde bunlar sadece bir anı olarak kalacak. Hiç bir acı sonsuza kadar sürmez. Sabırlı olup beklemeniz yeterli, ki yazdıklarınıza göre de bu tür işleri kafanızda çok takmayan bir insansınız. Kesinlikle boş boş oturmayın, üretken olun, yeni şeyler öğrenin ve kendinize görevler koyun, sevdiğiniz şeyleri yapın ve sevdiklerinize sarılın, onlarla zaman geçirin. Geçer gider, boşverin.

Üstteki öneriler geçici süreliğine unutturur. En kökten çözüm eski sevgilini stalk etmeyi bırak ve başka birini bul direkt unutuyorsun zaten. Hatta ne kadar gelip yalvarsada umurunda olmuyor başka kızla konuşurken.

Bunu yazarken bile kendime kızıyorum. Çünkü bunu hak etmediğimi biliyorum. Uzun uzun anlatmayacağım sadece fotoğraflarına baktım ve az da olsa içimde sönen ateşi harladım. Sonuç olarak rüyamda gördüm. Fotoğraflarına bakmadan önce bu kadar kötü değildim az da olsa iyiydim. Galiba eski hali daha hoşuma gidiyor. Çünkü ilk fotoğrafları gözüme daha hoş geldi. Son haline küfürler savurasım geliyor. Yaptıkları çok ağır ve gram hak etmedim. O unutmuştur belki de ben 2 senedir düşlüyorum. Bu arada okulu, asosyal olmam gibi büyük dertleri hiç takmadım. Ama bana yalanlar söyleyen tınlamayan birini bu kadar takmam ağır geliyor bana. Onu düşünmemek için neler yapmam lazım?
Reis 2 yıl boyunca ciddi ciddi seni sevmediğini bildiğin birini düşünmüş olamazsın. 1 kere bile mi demedin "ben neden hâlâ bunu düşünüyorum" diye? Unut gitsin artık. Çoktan zamanı gelmiş de, unutmamak için direnmişsin resmen. Geçmişini sil, üstüne toprak at. Yeni bir hayata başla, kimseyi de o kadar sevme. Kimse o kadar sevgiyi hak etmez.

Soru çözebilirsin kafan dağılır. İstersen sana bir tane atabilirim?

Geri
Yukarı