Bir web sitesi için test botu yazdırma

Dümdüz

Megapat
Makaleler
53
Yer
İstanbul
Herkese selamlar.

Bir site için bana bir bot lazım. Botun işlevini anlatmam gerekirse:

Textbox'a bir değer giriliyor. Bu girilen değeri, web sitesinin verdiği cevaba göre değiştiren bir yazılım lazım. Web site 4 farklı cevap veriyor.

1.Cevap : A
2.Cevap : B
3.Cevap: C
4.Cevap: D

Diyelim.

A veya B veya D cevabını verdiğinde, Textbox'a girilecek değerleri sürekli değiştirmeli. C cevabı verirse verilecek olan değerlere en baştan başlamalı.

Örnek:

İlk adımda Textbox'a 3 değerini vermesini istiyorum.

Web sitesi cevap olarak A veya B veya D verirse, 3 değerini 6 yapmasını istiyorum. Tekrar A veya B veya D verirse değeri 9 yapmasını istiyorum. Böyle böyle C cevabını verene kadar değeri değiştirmesini istiyorum.

Eğer cevap olarak C verirse, en başa dönmesini; yani tekrardan 3 değerini vermesini istiyorum. Sürekli olarak bir döngü içinde olmasını istiyorum. Sitede captcha yok. Şifre kırmayla da ya da bilgi çalmayla da bir alakası yok, illegal hiçbir şey yok :) Sadece işimi kolaylaştıracak.

Yapabilirim diyenler olursa konu altından cevap atıp, etiket atarsa sevinirim.

Herkese selamlar.

Bir site için bana bir bot lazım. Botun işlevini anlatmam gerekirse:

Textbox'a bir değer giriliyor. Bu girilen değeri, web sitesinin verdiği cevaba göre değiştiren bir yazılım lazım. Web site 4 farklı cevap veriyor.

1.Cevap : A
2.Cevap : B
3.Cevap: C
4.Cevap: D

Diyelim.

A veya B veya D cevabını verdiğinde, Textbox'a girilecek değerleri sürekli değiştirmeli. C cevabı verirse verilecek olan değerlere en baştan başlamalı.

Örnek:

İlk adımda Textbox'a 3 değerini vermesini istiyorum.

Web sitesi cevap olarak A veya B veya D verirse, 3 değerini 6 yapmasını istiyorum. Tekrar A veya B veya D verirse değeri 9 yapmasını istiyorum. Böyle böyle C cevabını verene kadar değeri değiştirmesini istiyorum.

Eğer cevap olarak C verirse, en başa dönmesini; yani tekrardan 3 değerini vermesini istiyorum. Sürekli olarak bir döngü içinde olmasını istiyorum. Sitede captcha yok. Şifre kırmayla da ya da bilgi çalmayla da bir alakası yok, illegal hiçbir şey yok :) Sadece işimi kolaylaştıracak.

Yapabilirim diyenler olursa konu altından cevap atıp, etiket atarsa sevinirim.
While döngüsü ve Python ile yapılır ama siz burda yapacak birini istiyorsunuz. Bence yazılımla fazla alakanız yok çünkü olsa, böyle bir botun kolayca yapılacağını bilirdiniz. Temelden yazılım öğrenin, yapabilirsiniz kısaca.

Yeni konular

Geri
Yukarı