Bir yıldır bulamadığım şarkı

GhosTr00

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, evde anteni kırılmış bir radyo bulmuştum içini söküp antenini tamir ederken radyoda bir şarkı denk geldi. Şarkı o esnada çok hoşuma gitmişti aradım ama bir türlü bulamadım, Shazam gibi uygulamarın neredeyse hepsine dinlettim ama maalesef sonuç yok. En son radyonun frekansına bakmak aklıma geldi ama internette bir yayın akışı bulamadım sonra bu şarkıyı bulmak takıntı oldu bende eğer şarkıyı bilen söylerse şimdiden çok teşekkür ederim.
Şarkının liste dışı YouTube linki: Aradığım Şarkı

Sanırım bu parça. Bu taş plak kaydı dışında resmi olarak yayınlandığı bir bağlantı bulamadım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Haklisiniz hocam, cok benziyor.

Türkü Sözü​

(1. kafile) Alaylar alaylar top top alaylar
(2. kafile) Ne isteyorsun ne isteyorsun bizim alaydan
(1. kafile) İçinizde bir güzel var onu isteyoruz
(2. kafile) O güzelin adını bize bildire
(1. kafile) O güzelin adı Fatma kadındır
(2. kafile) Urludur usludur yalnız vermem
(1. kafile) Eşimle dostumla varır alırım

Türkünün Hikayesi​

Bu türkü Sinop'ta bayramlarda iki kafile halinde karşılıklı söylenir. Türkü bitince birinci kafile ikinci üzerine hücum ederek hangi isim söylenmiş ise onu alırlar. Kadınlar tarafından söylenir.

İmiş.

Sanırım bu parça. Bu taş plak kaydı dışında resmi olarak yayınlandığı bir bağlantı bulamadım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Aranılan şarkı bu. Sadece radyonun bazı bölümleri düzgün ses verememiş bazen bozulmuş diye daha hoş geliyor kulağa ama radyoda çalan şarkı arkadaşın attığıdır.

Hocam cidden çok teşekkür ediyorum ya sağ olun.

Türkü Sözü​

(1. kafile) Alaylar alaylar top top alaylar
(2. kafile) Ne isteyorsun ne isteyorsun bizim alaydan
(1. kafile) İçinizde bir güzel var onu isteyoruz
(2. kafile) O güzelin adını bize bildire
(1. kafile) O güzelin adı Fatma kadındır
(2. kafile) Urludur usludur yalnız vermem
(1. kafile) Eşimle dostumla varır alırım

Türkünün Hikayesi​

Bu türkü Sinop'ta bayramlarda iki kafile halinde karşılıklı söylenir. Türkü bitince birinci kafile ikinci üzerine hücum ederek hangi isim söylenmiş ise onu alırlar. Kadınlar tarafından söylenir.

İmiş.
Teşekkür ederim hocam bilgilendirdiğiniz için.

Merhabalar, evde anteni kırılmış bir radyo bulmuştum içini söküp antenini tamir ederken radyoda bir şarkı denk geldi. Şarkı o esnada çok hoşuma gitmişti aradım ama bir türlü bulamadım, Shazam gibi uygulamarın neredeyse hepsine dinlettim ama maalesef sonuç yok. En son radyonun frekansına bakmak aklıma geldi ama internette bir yayın akışı bulamadım sonra bu şarkıyı bulmak takıntı oldu bende eğer şarkıyı bilen söylerse şimdiden çok teşekkür ederim.
Şarkının liste dışı YouTube linki: Aradığım Şarkı
Şarkıyı dinledikten sonra çalma listesi ilgimi çekti ve izlemeye devam ettim. Animasyonları izledikten sonra kanalına abone oldum. Başarılar. Gayet güzel işler, imrendim.

Geri
Yukarı