Biranın tadı nasıldır?

Reddywich

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Tekirdağ
Alkol ve sigaraya tamamen karşı olduğum için hiç içmedim ve içmek de istemiyorum. Ancak tadını merak ediyorum. Nasıl bir tadı var? Tuzlu mu, ekşi mi? Bir meyveye veya bir sebzeye benziyor mu? Bazı şuruplar gibi tatsız bir acılığı falan mı var? Ayrıca alkolsüz bira adı altında satılan biralar gerçekten alkolsüz mü yani içebilir miyim (biranın mayalanarak yapıldığını biliyorum ve mayalanma esnasında alkol açığa çıktığını da biliyorum bu yüzden şüpheliyim), aynı tadı verir mi?

Tatmaktan zarar gelmez diyorsunuz ama bu konulara çok dikkat eden bir Müslümanım ve alkolün bağımlılık yapan bir madde olduğunu da biliyorum.
Bir kere ictin diye bagimli olmuyorsun merak etme. Biranin tadi da pek guzel degildir. Kisisel dusuncem olarak bence tadi acidir.

Alkolün günah olma nedeni vücuda zarar vermesidir. Fakat 1 şişe bira sizi öldürmez. 1 bira da insanın bilincini kaybetmesine neden olmaz. Ayrıca bağımlılık kişiden kişiye değişir. Kendini içerek millete kanıtlamaya çalışmazsan bağımlılık yapmaz. Ben alkol içerim fakat alkolü aramam. Arada bir ortam olursa içiyorum.

Kimse bir yudum içince bağımlı olmaz. Merak ediyorsanız deneyin. İçmeyen insana tarif edilmez ki, bira gibi tadı var yani öyle benzeyen bir şey yok aslında. Tek tip tadı da yok bunun aslında. Üreticisine ve içeriğine göre güzeli ve kötüsü var.

Bir yudumdan bağımlı olunmayacağını ben de biliyorum. Ayrıca beğendiğim bir içeceği içmeye doyamam bu yüzden de içmek istemiyorum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı