Biranın tadı nasıldır?

Cahillik zamanında içip içip kendimizi rezil mi etmedik? Arkadaş ortamında iç bir tane be. Bir taneden ne olacak ki? 7 yıldır içkiyi, 2 yıldır sigarayı içmiyorum. Madem inançlı birisin, şeytan vesveseleri gelip geçer.

İğrenç bir tadı var. Bir yudum aldığında tüküreceğine eminim. Denemeni önermem. Tadı markaya göre değişiklik gösterir. Genel olarak kolonya ile sıcakda beklemiş acı soda karışımı tadı var. Sarhoş olmak gibi bir amacın yoksa hiçbir şekilde alkollü içecek tüketip ağzının tadını bozmanı önermem.

• Bira en düşük alkol oranına sahip içkilerden biridir ve lezzeti için içilir.
  • Ortalama %5 gibi bir oranda alkol içerdiğinden ''sarhoş olmak'' için tercih edilecek bir içecek değildir.
  • Biradan alkol tadı alamazsınız, biralarda bir miktar bulunan acılık şerbetçi otundan kaynaklanır.
  • Bira veya herhangi bir içeceği içen kişi ne entelektüel, ne de cahil olur.
  • İçmemek gibi, içmek de tercihtir. Bir insanı sevmemek için saçma bahaneler üretenin genel olarak içinde sevgi yoktur.
  • Yetişkin insan içeceğidir. Tüketmek için başka birinin biberonla içirmesine gerek duyulmaz.

Son düzenleme:
İğrenç bir tadı var. Bir yudum aldığında tüküreceğine eminim. Denemeni önermem. Tadı markaya göre değişiklik gösterir. Genel olarak kolonya ile sıcakda beklemiş acı soda karışımı tadı var. Sarhoş olmak gibi bir amacın yoksa hiçbir şekilde alkollü içecek tüketip ağzının tadını bozmanı önermem.
Tarif edilebiliyormuş demek ki :LOL:

@Neşeli Enginar bu soruyu bence sen cevaplamalısın. :) Bildiğim kadarıyla bazen kullanıyorsun.

Evet düzenli olarak iciyorum kahve ve bira konusunda exper oldum artik. :)
Kola falan hikaye düzenli tükettigim üc sividan biridir Bira. Kesinlikle alkol olarak görmüyorum bu birazda yasadigim eyalet ile alakali zira bira Bavyera'da temel tüketim gidasi diye gecer bira ve burada her sehrin hatta kasabanin bile kendine özel birasi var o derece.

Tadini tarif etmek cok zor örnegin Pils biranin tadi biraz metalik ve arpa tadi birakir agizda, Helles daha doyurucu ve metalik tadi cok azdir ve kendi kullandigim cesittir.
Onlarca bira cesidi var hangisini anlatayim?

Sevgiler :)

Yeni konular

Geri
Yukarı