Birden çok cümleyi tek cümle gibi yazma

• Konuyu başlatan eTasci
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 990
E

eTasci

Ziyaretçi
Bataryanın ısınması normal bir durum. Cihazın içinde bataryayı soğutan bir donanım yok. Tüm telefon modellerinde dediğiniz sıkıntı maalesef mevcut. İlerleyen günlerde bunun bir önlemi nasıl alınır merak ediyorum. Mantık yönünden bakıldığında çalışan her şey ısınır ısınması da doğaldır, hele bu telefon olursa. Telefonun ısınmaması için içine soğutucu fan mı takılması lazım, buda olacak iş değil. Bakalım buna nasıl çare bulunacak.

İkinci mesele kesinlikle telefonu veya pil ile alakalı çalışan her hangi bir cihazı üzerinde pil takılı iken elektrik destekli kullanmayın. Yapılan bu hatalı davranış hem pilin ömrünü kısaltır hem de pilin tembelleşmesine sebep olur. Eğer bu şekilde kullanmak gerekiyorsa kesinlikle pilin çıkartılması gerekir buda iyi gibi gözükse de cihazın donanımsal arızalara sebep vereceğini unutmayalım. Çünkü adaptör ne kadar da pil enerjisine yakın üretim yapsa da bu ilerleyen zamanda cihazın donanımının bozulacağına kesin gözünle bakmak lazım. Zaten telefonlar maksadı dışında kullanılıyor. Burada üretici firmalar bunu gayet iyi biliyor. Bu firmalarda donanım mühendisleri mevcut. Bu cihazlar bu kadar kapsamlı iş yaparsa haliyle bu yan etkileri olması doğal bir durum. Biz telefonu sanki tam donanımlı bir cihaz gibi düşünüyoruz. Sizlere kullandığımız laptoplardan örnek vereyim. Eğer cihazın içinde fan olmasa ne kadar süre ısınmadan kullanılır bu mümkün mü tabii ki değil. İçinde fan olduğu halde bir süre sonra fırın oluyor artık gerisini siz düşünün.

Tarafıma uyguladığınız Türkçe karakteri uygunsuzluğu nedeni ile alakalı bir gün ceza verdiniz. Eğer gerçekten böyle bir hata yaptı isem ve buna dikkat etmediysem verdiğiniz cezayı yerinde buluyorum. Fakat yazdığım yazıyı defalarca inceledim nerede böyle bir hata yaptığımı göremedim eğer böyle bir hata varsa bunu bilmek benim hakkımdır yazımın neresin de uygunsuz bir düzenleme gördünüz bunu söylerseniz en azından bir daha yazarken daha dikkatli davranırım . Beni bu şekilde sebebi tarafınızca bilinen ve benim bilmediğim neden den ötürü ceza vermenizi doğru bulmadım.

- - - Güncellendi - - -

Tarafıma uyguladığınız Türkçe karakteri uygunsuzluğu nedeni ile alakalı bir gün ceza verdiniz. Eğer gerçekten böyle bir hata yaptı isem ve buna dikkat etmediysem verdiğiniz cezayı yerinde buluyorum. Fakat yazdığım yazıyı defalarca inceledim nerede böyle bir hata yaptığımı göremedim eğer böyle bir hata varsa bunu bilmek benim hakkımdır yazımın neresin de uygunsuz bir düzenleme gördünüz bunu söylerseniz en azından bir daha yazarken daha dikkatli davranırım . Beni bu şekilde sebebi tarafınızca bilinen ve benim bilmediğim neden den ötürü ceza vermenizi doğru bulmadım.

Neden tarafıma böyle bir uygulama yaptınız hala cevap vermediniz bunu öğrenmek istiyorum bu benim hakkım .Sebebini bilmek istiyorum.

- - - Güncellendi - - -

Konuyla alakalı sayfadaki yazılan diğer kişilerin yazdığı yazıları tek tek kontrol ettim tümünde savunduğunuz kural ile alakalı bir sürü eksik gördüm bunları tek tek yazmak istemiyorum böyle olduğu halde onlara hiç bir uyarı verilmez iken neden benim yazımda böyle bir uyarı verdiniz hemde karşılığı 1 günlük uzaklaştırma yazımda sizi rahatsız eden nedir.

Son düzenleyen: Moderatör:

- - - Güncellendi - - -

Neden tarafıma böyle bir uygulama yaptınız hala cevap vermediniz bunu öğrenmek istiyorum bu benim hakkım .Sebebini bilmek istiyorum.

- - - Güncellendi - - -

Konuyla alakalı sayfadaki yazılan diğer kişilerin yazdığı yazıları tek tek kontrol ettim tümünde savunduğunuz kural ile alakalı bir sürü eksik gördüm bunları tek tek yazmak istemiyorum böyle olduğu halde onlara hiç bir uyarı verilmez iken neden benim yazıda böyle bir uyarı verdiniz.

Cezayı size Burak Alkan vermiş. Yazıda düzenleme yapmış olabilir ki aktif olduğunda size yanıt verecektir. Forumda elimizden geldiği kadarıyla tüm yazım hatalarını düzeltmeye çalışıyoruz, elbette gözden kaçanlar olabilir. Lütfen konuyu dağıtmayalım, konuyu Burak Alkan'a iletiyorum.

Yazdığım yazının ne olduğunu çok iyi biliyorum ve yazıyı defalarca kontrol ettim hiç bir imla hatası yapmadım ve kişileri ve kurumları hedef almadım bana yapılan uygulamayı asla kabul edemiyorum .

Yazdığım yazının ne olduğunu çok iyi biliyorum ve yazıyı defalarca kontrol ettim hiç bir imla hatası yapmadım ve kişileri ve kurumları hedef almadım bana yapılan uygulamayı asla kabul edemiyorum .

Hocam bahsettiğim gibi konuyu Burak Alkan'a ilettim, aktif olduğunda yanıt verecektir. Konuyu dağıtmanın gereği yok düşüncesindeyim. :)

Yazdığım yazının ne olduğunu çok iyi biliyorum ve yazıyı defalarca kontrol ettim. Hiç bir imla hatası yapmadım ve kişileri ve kurumları hedef almadım. Bana yapılan uygulamayı asla kabul edemiyorum .

Birden çok cümleyi tek cümle gibi yazıyorsunuz ve bu mesajınızda da benzer hatayı yapmışsınız. Alıntı yapınca kendim ekledim noktaları. Kuralları okumadan "aldığım cezayı hak etmiyorum" demeyin lütfen.

Böyle ufak hatalarda direk ban cezası vermek yerine önce uyarı yapılmasından yanayım. Ben de sadece +1 yazdım diye 1 gün ban cezası almıştım. Bu kadar kolay ceza vermek hoş olmuyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı