Birden fazla cihaz için akım korumalı priz önerisi

Emsanator

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,

İki buzdolabı, mikrodalga ve fırın için akım koruma prizi satın alacağım ancak bazı soru işaretlerine sahibim, eğer yardımcı olabilir iseniz sevinirim.
Tek priz üzerinden beslenen bu dört cihaz için tekli akım koruma prizi mi almam doğru yoksa çoklu priz mi?

Tekli priz;

Çoklu priz;

Eğer tekli priz kullanır isem ve tekli priz çıkışına normal üçlü priz takmam doğru mu?
Teşekkürler.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Videoları izledim ve regülatör satın almanın en mantıklı seçenek olduğunu düşünüyorum. Regülatör için iki ürün buldum ancak hangisi doğru ürün emin değilim maalesef. Bu konu da bilginiz var mı?

Ya da sizin önerebileceğiniz bir regülatör var mı acaba?

Bağlayacağınız cihazlarin güç harcaması nedir? İki buzdolabı, mikrodalga fırın ve normal fırının ortalama değerinden hesaplasak; dolaplar için 140W, mikrodalga 1000W, firın da 2000W desek. Bunlar için alacağınız regülatör 3000VA gibi bir değerde olmalı ki fırınları aynı anda çalıştıramazsınız.

Son düzenleme:
Bağlayacağınız cihazlarin güç harcaması nedir?

Mikrodalga ve fırının elektrik değerlerinin fotoğrafını çektim, birden fazla değer olduğu için bilemedim.
Mikrodalga:

1637330080794.png

Fırın:

1637330091881.png

Ve buzdolaplarında ise 384 kWh ve 253 kWh olarak belirtilmiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
ve buzdolaplarında ise 384 kWh ve 253 kWh olarak belirtilmiş.

Bu değer yıllıktır büyük ihtimalle. Ustte belirttiğim gibi bu cihazlara, 3000VA'lık yüksek güç katsayılı bir regülatör bağlamadıkça bir faydası olmayacaktır. Akım korumalı priz ise bir işe yaramaz, belki sadece dolaplar için düşünülebilir.

Bu değer yıllıktır büyük ihtimalle. Ustte belirttiğim gibi bu cihazlara, 3000VA'lık yüksek güç katsayılı bir regülatör bağlamadıkça bir faydası olmayacaktır. Akım korumalı priz ise bir işe yaramaz, belki sadece dolaplar için düşünülebilir.

Bu linkteki cihazı temin ettiğim takdirde, sağlıklı bir gerilim sağlayabilir miyim?

Ek olarak // bahsettiğim bu cihazın iki çıkış soketi mevcut, bu soketlerden birisine uzatma kablosu bağlama olanağım olabilir değil mi? Çünkü en az 4 priz olması gerekiyor.

Bu linkteki cihazı temin ettiğim takdirde, sağlıklı bir gerilim sağlayabilir miyim?

Ek olarak // bahsettiğim bu cihazın iki çıkış soketi mevcut, bu soketlerden birisine uzatma kablosu bağlama olanağım olabilir değil mi? Çünkü en az 4 priz olması gerekiyor.

Bu ürünün güç faktörü 0.5 ve 1500W kapasiteye sahip, fırına yetmeyebilir.

Screenshot_20211119-154906_WPS Office.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı