Birden fazla HDD SSD ve RAM nasıl test edebilirim?

TechBusyX

Decapat
Daha fazla  
Merhaba.
Gün içerisinde birden fazla SSD HDD ve RAM test etmek durumunda kalıyorum tek tek işlem yaparak zaman problemi doğuyor zamandan tasarruf etmek için birden fazla nasıl test edebilirim?
Nasıl bir sistem kurmalıyım?
Docking stationlar işe yarabilir mi test için fakat HD Tune ile aynı anda test yapılabilir mi?

HDD ve SSD için USB 3.0 kullanabilen bir cihaza USB 3.0 bağlantılı HDD kutusu alarak bi nebze hızlandırabilirsin diye düşünüyorum. RAM konusunda bir fikrim yok ne yazık ki. RAM'lerin gelmesini bekle ve birbirine uyabileceğini düşündüklerini beraber bağla anakarta mesela.

HDD ve SSD için USB 3.0 kullanabilen bir cihaza USB 3.0 bağlantılı HDD kutusu alarak bi nebze hızlandırabilirsin diye düşünüyorum. RAM konusunda bir fikrim yok ne yazık ki. RAM'lerin gelmesini bekle ve birbirine uyabileceğini düşündüklerini beraber bağla anakarta mesela.
Teşekkür ederim.
RAM testinden kastınız Memtest86 mı?

Bu arada HD Tune ile tek seferde 1 diske test yapabilirsiniz.
Memtest evet.
HD TUNE dışında aynı anda 2 veya daha fazla diski test etmek için farklı bir program var mı ?

RAM testinden kastınız Memtest86 mı?

Bu arada HD Tune ile tek seferde 1 diske test yapabilirsiniz.
Ben 2 diski test edebiliyorum hocam?

Programı 2 pencere olarak açmalısınız. Tek sekmeden maksimum 1 disk test ediliyor. 2. kere açarak başka disk testi başlatabiliyorsunuz.

Geri
Yukarı