Çözüldü Birden oyunlarda 10 FPS almaya başladım

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Schokofaoz

Hectopat
Daha fazla  
Yine bilgisayarı açtım ama oyuna girdiğimde 5 FPS alıyorum normalde 125 140 FPS alırdım ne oldu çok şaşkınım ayarlarım da normal ne oldu virüs falan mı bulaştı PC'yi resetlesem bir faydası olur mu?

Ekran görüntüsü 2022-01-16 151533.png

Bu olaydan sonra da görev çubuğu böyle oldu.
Yani Her şey bir anda kasmaya başladı.

Yine bilgisayarı açtım ama oyuna girdiğimde 5 FPS alıyorum normalde 125 140 FPS alırdım ne oldu çok şaşkınım ayarlarım da normal ne oldu virüs falan mı bulaştı PC'yi resetlesem bir faydası olur mu?

Eki Görüntüle 1271786

İntel ise işlemciniz ThrottleStop yükleyin TechPowerUp'un sitesinden. Klasöre çıkartın. Programı çalıştırın. Ardından ana ekrandan BD PROCHOT tikini kaldırın. Sorun çözülecektir diye düşünüyorum.

Sorunun sebebi termal sebepler.

Eki Görüntüle 1271786

Lol kolsuz bir şekilde oynayanlara, lan zaten oynayamıyorsun hiç oynama diyormuş. PC'yi yorma diye :D

Reset at geçer.
İntel ise işlemciniz ThrottleStop yükleyin TechPowerUp'un sitesinden. Klasöre çıkartın. Programı çalıştırın. Ardından ana ekrandan BD PROCHOT tikini kaldırın. Sorun çözülecektir diye düşünüyorum.

Bu kadar az bir bilgiden sorunun nasıl termal sebeplerden kaynaklandığını anladığınızı merak ettim?

Lol kolsuz bir şekilde oynayanlara, lan zaten oynayamıyorsun hiç oynama diyormuş. PC'yi yorma diye :D

Reset at geçer.

Bu kadar az bir bilgiden sorunun nasıl termal sebeplerden kaynaklandığını anladığınızı merak ettim?
Bunun için işlemci en düşük çarpan kilitlenmeli ve işlemciyi en düşük çarpana kilitleyen tek bir olay var. Aslında iki olay var ama ikincisi daha az olanak dahilinde.

Intel ise işlemciniz ThrottleStop yükleyin TechPowerUp'un sitesinden. Klasöre çıkartın. Programı çalıştırın. Ardından ana ekrandan BD PROCHOT tikini kaldırın. Sorun çözülecektir diye düşünüyorum.

Kanka AMD ama aygıt yöneticisine girdim ve Ekran kartı hatası aldım.

hata.png

Yeni konular

Geri
Yukarı