Biri Instagram üzerinden bana şiddet/öldürme içerikli fotoğraflar yolluyor

S 4958

Hectopat
Daha fazla  
Tanımadığım birinden gelen mesaj isteği vardı resimler Instagram'in bir politikası gereği sansurlenmis geldi ne olduğunu görmek amacıyla tıkladığımda gözü oyulmuş desilmis bir insanin fotoğrafları vardı, bu durumda ne yapmam gerekir, ben Instagram'a şikayet edip engelledim ancak bir insan niye sebep yokken birine bu tarz fotoğraflar yollar, troll amaçlı sahte fotoğraflar olma ihtimali var mı, daha önce başına böyle bir şey gelen biri ya da tahmini olan biri yardımcı olabilir mi?

Çok fazla kasmanızı gerektirecek bir durum olduğunu düşünmüyorum şahsen, sosyal medya içerisinde çok kez yaşayabileceğiniz şeyler bunlar. Engellemek ve şikayet etmekten başka yapabileceğiniz bir şeyin olduğunu sanmıyorum. Büyük ihtimalle "troll" amaçlı yollamıştır. Böyle şeylerden etkileniyorsanız tanımadığınız hesaplardan gelen sansürlü görüntülere bakmayın, zaten uygunsuz olmadığı için otomatik sansürleniyor onlar.

Düşmanınız var mı? Eskiden böyle olay oldu mu hiç? Son zamanlarda ters düştüğünüz birileri oldu mu? Eğer olmadıysa troll diye düşünüyorum. Takmayın kafanıza kimsenin durduk yere o fotoğrafları atacağını düşünmüyorum.

Tanımadığım birinden gelen mesaj isteği vardı resimler Instagram'in bir politikası gereği sansurlenmis geldi ne olduğunu görmek amacıyla tıkladığımda gözü oyulmuş desilmis bir insanin fotoğrafları vardı, bu durumda ne yapmam gerekir, ben Instagram'a şikayet edip engelledim ancak bir insan niye sebep yokken birine bu tarz fotoğraflar yollar, troll amaçlı sahte fotoğraflar olma ihtimali var mı, daha önce başına böyle bir şey gelen biri ya da tahmini olan biri yardımcı olabilir mi?
Troll/Bot olma ihtimali var. Hiç düşmanın vs. yok değil mi ? Kavgalı olduğun felan?

Troll/Bot olma ihtimali var. Hiç düşmanın vs. yok değil mi? Kavgalı olduğun falan?

Düşmanım ya da tartisigim hiç kimse yok muhtemelen troll diye düşündüm ama belki son zamanlarda aktif bir şekilde insanlara bu tarz fotoğraflar atan bir grup falan var mı diye sorayım dedim.

Engelleyin gitsin, çok da kafaya takılacak bir durum değil.
Öyle yaptım zaten, sağolun hocam.

Düşmanım ya da tartisigim hiç kimse yok muhtemelen troll diye düşündüm ama belki son zamanlarda aktif bir şekilde insanlara bu tarz fotoğraflar atan bir grup falan var mı diye sorayım dedim.

Öyle yaptım zaten, sağ olun hocam.

Yok, hocam. Hiç denk gelmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı