Biriken paramı 4 yıl boyunca hangi coine ya da dövize basıp bekletebilirim?

Kasixfea

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar arta kalan paramı toplayıp bir kenara koyuyorum biriksin diye ama enflasyondan dolayı paramın değeri gittikçe azalıyor, 4 yıl boyunca beklemek şartıyla sizce hangi coine ya da dövize basmalıyım cevaplarsanız sevinirim. İyi sosyaller dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Coin biraz kumar olur. Dolar ya da altın paranızın değerini korur. Naçizane fikrim kağıt hafiftir ama altın ağırdır...
Yatırım tavsiyesi değildir.

Parayı coine basarsan 4 yil sonra zengin de olabilirsin paranın yerinde yeller esiyor da olabilir yani risk yüksek. En mantıklısı dolar çünkü ekonomi ona endeksli ya da altın. Yatırım tavsiyesi değildir tabi bu.
Doğru, coin çok riskli. Ya Luna gibi olursa?
Altın her zaman altındır. Altın al.

Bana da altın mantıklı geliyor özellikle şu Luna olayından sonra tırsıyorum coinlerden cevaplarınız için teşekkürler
Dolar değil bence, Amerika'da enflasyon artıyor, faiz de artıyor. Altın en iyi liman bana kalırsa.
Geçen sene 8.000 liralık altından 29.000 kazandık. 3-4 ay sürdü.
sizce altın 4 sene içinde ne kadar artabilir, aynı şekilde btc yada eth gibi arkası sağlam coinler
4 senelik bir süre için güvenli limanları tercih etmek iyi olur dolar, euro, altın veya BTHC/ETH gibi büyük coinler. TL olarak tutmaktan daha kötü ne olabilir ki?
Luna gibi patlak verirse?

Bana da altın mantıklı geliyor özellikle şu Luna olayından sonra tırsıyorum coinlerden cevaplarınız için teşekkürler

Sizce altın 4 sene içinde ne kadar artabilir, aynı şekilde BTC'ya da ETH gibi arkası sağlam coinler

Coinler bence en güvenilmezdir. Bir borsa iflas etse çakılırlar. Altın da şu anlık 4 sene sonrasını görmek imkansız. 1-2 ayı görürsün o da 1050 TL seviyelerine çıkar.

Geri
Yukarı