Birincil bölüm ve mantıksal sürücü

baybarut

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar Seagate 500GB sata 2 hdd masaüstü pc için kullanıyordum ama sorun oluştu, açılmamaya başladı sürekli reset attı, çevremdeki teknik servise vermek zorunda kaldım. Format atılmış, galiba low level format. Disk C:120 D:340gb bölümlenmiş, bellek slotlarında şişme olmuş.

C boyutunu artırmaya çalıştım, yeni birimler oluşturdum, D kapasitesini düşürüp ama mantıksal sürücüler oluştu, bunları ne Windows 7 format sırasında ne de disk yönetiminden değiştiremedim. Birisini Silince yeni birim ve sonrasında mantıksal sürücü olarak devam ediyor. Ayrılmamış alan oluşturamadım da ...

Bunun çözümü nasıl olur? Daha önce c:240 d:100 e:120 gb gibi birşeydi. C'yi eski kapasitesine getirip d ve e iki alan daha oluşturmam gerekli.
teşekkürler...

KS
B

baybarut

Hectopat
En iyi cevaplar
0
@Burak Alkan

Teşekkürler ama;
F bölümünün boyutunu 60GB olarak küçültüp,C'ye eklemek istediğimde "merge" komutu verince bölüm seçmemi istiyor , sadece bir bölüm seçebiliyorum.İşleme devam edemiyorum böyle olunca da ...
Belirttiğim iki bölüm birleştirmesini nasıl gerçekleştirebilirim?
Bölüm sıralaması alt alta olması mı gerekli ? çözemedim.:confused:

Bir de extend komutu altında gelen skala'yı ayarlamam gerekli mi acaba +/- hangi yöne - yüöüne olunca işlem gerçekleşmiyor,+ yönünde ise bölüm altında boş alan kalıyor.

Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:

Yukarı