Birinin ayakkabı numarası nasıl öğrenilir?

Gdjer372

Hectopat
Birisine ayakkabı hediye alacağım ama numarasını bilmiyorum. Sorarsam hediye alacağımı anlar. Ayağına bakma şansım da yok başka şehirde. Zekice bir fikir lazım nasıl öğrenebilirim :D?

Erkekler de ve kadınlar da ideal ayakkabı numaraları kaçtır diye sor. Kadınlarda 38 erkeklerde 42 diye biliyorum. Konuyu bir şekilde aç. Böyle öğrenebilirsin.

Önünde yürürken ayakkabısının arka tarafına baskı uygula, ayakkabısı çıkacaktır. Çıkan ayakkabı ile top oynar gibi oyna, sanki şaka yapıyormuş gibi. Ayakkabıyı eline alıp kaç ve numarasına bak.

@Katirant gözümden kaçmış👍

Onun yakınındaki birine sorabilirsin.

Son düzenleme:
Birisine ayakkabı hediye alacağım ama numarasını bilmiyorum. Sorarsam hediye alacağımı anlar. Ayağına bakma şansım da yok başka şehirde. Zekice bir fikir lazım nasıl öğrenebilirim :D?

Şimdi diyiceksin ki ben senin ayakkabı numarandan kaç yaşında olduğunu söylerim diyceksin, oda der hadi LAN oradan falan der. Sonra ayakkabı numarasını öğrenip şu adımları uyguluyorsun.
Ayakkabı numarasını 5 ile çarp, çıkan sonuca 50 ekle, çıkan sonucu 20 ile çarp, çıkan sonuca 1010 ekle ve son olarak şahsın doğum yılını çıkar. Sonucun "ilk iki rakamı ayakkabı numarası, son iki rakamı ise yaşı çıkacak." bu sayede hem ayakkabı numarasını öğrenmiş olursunuz hem de şaşırtmış olursunuz. Bir de bunu kağıt üzerinde uygulayın. İyi günlerr.

Yeni konular

Geri
Yukarı