Birisi Gmail hesabına girmeye çalışıyor

shyzeq

Hectopat
Yaklaşık 1 ay önce ablam dolandırıldı fakat ucuz yırttık fakat ablam dolandırıcıya Instagram hesabını kaptırmıştı ve geri alamadık ve şimdi uzun zamandan sonra ablamın mail hesabına girmeye çalışıyor. Bunu nereden fark ettik derseniz ablamın telefonuna bu cihazdan siz mi giriş yaptınız diye uyarı veriyor fakat hayır diyoruz. Mailinin şifresini çok zor yapmama rağmen hâlâ girmeye çalışıyor (dolandırılma suçundan dolayı polise bile gittik). Ben şimdi bu kişi girmemesi için neler yapmam gerekli?
Not: Hesapta 2 faktörlü doğrulama, kurtarma e postası gibi şeylerin hepsini açtım.

Yaklaşık 1 ay önce ablam dolandırıldı fakat ucuz yırttık fakat ablam dolandırıcıya Instagram hesabını kaptırmıştı ve geri alamadık ve şimdi uzun zamandan sonra ablamın mail hesabına girmeye çalışıyor. Bunu nereden fark ettik derseniz ablamın telefonuna bu cihazdan siz mi giriş yaptınız diye uyarı veriyor fakat hayır diyoruz. Mailinin şifresini çok zor yapmama rağmen hâlâ girmeye çalışıyor (dolandırılma suçundan dolayı polise bile gittik). Ben şimdi bu kişi girmemesi için neler yapmam gerekli?
Not: Hesapta 2 faktörlü doğrulama, kurtarma e postası gibi şeylerin hepsini açtım.
!? gibi şeyler içeren şifre kullanın, problem olacağını düşünmüyorum.

Kullandığınız cihazda virüs taraması yaptınız mı? Sisteme bulaşmış KeyLogger veya herhangi başka bir zararlı yazılım tarafından bilgiler her defasında iletiliyor olabilir zannımca. MalwareBytes, 360 Total Security, Kaspersky ve aklınıza gelebilecek diğer yazılımlar yardımıyla tarama yapmayı deneyin.

Kullandığınız cihazda virüs taraması yaptınız mı? Sisteme bulaşmış KeyLogger veya herhangi başka bir zararlı yazılım tarafından bilgiler her defasında iletiliyor olabilir zannımca. MalwareBytes, 360 Total Security, Kaspersky ve aklınıza gelebilecek diğer yazılımlar yardımıyla tarama yapmayı deneyin.
Bilgisayarımla pek alakası yok bu durumun ve virüs taramasını daha geçen malwarebytes ile yaptım ve virüs yok.

Öncelikle sistemde virüs varsa sağlam bir AV ile sisteminizi taratın ve virüsleri temizleyin. Zaten 2 faktörlü doğrulama ve kurtarma e postası koymuşsun. Olabilecek en uzun, en güçlü şifreyi koy. @, !, ?, ] vb. şeyler koy. Şifrende doğum tarihini yada başka bilgilerini içeren şeyler yazma.

Son düzenleme:
Öncelikle sistemde virüs varsa sağlam bir AV ile sisteminizi taratın ve virüsleri temizleyin. Zaten 2 faktörlü doğrulama ve kurtarma e postası koymuşsun. Olabilecek en uzun, en güçlü şifreyi koy. @, !, ?, ] vb. şeyler koy.
Zaten onları ekledim, çok karışık olduğu için unuturum diye şifreyi kendi mailime kaydettim😂.

Geri
Yukarı