Birisi internete bağlandığında yüksek Ping sorunu nasıl çözülür?

Aril01

Centipat
Merhabalar ben yeni bir PC topladım fakat evde birileri internete bağlandığında çok yüksek ping alıyorum. Odamla modem arasında 10-15 metre fark olduğu için ethernet kablosu çekmem mümkün değil. Ayrıca odamda bir adet Xiaomi Wi-Fi router var ve bilgisayarımın anakartına takılı bir tane de modem ağ bağdaştırıcısı var. Ping büyük ihtimal bu yüzden bu kadar yüksek. Peki siz nasıl bir çözüm yolu önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablo ile bağlantı kurmadan ping sorununuzun çözülmesi zor. Evet 2020 yılındayız ve düşük ping için kabloya mecburuz. Sırf ping sorunum çözülsün diye salonun duvarını delip odama kablo çektim. 😄

Aslında ben WiFi ile kablo arasında ping farkını test ettim. Sinyal sağlıklı olduğu sürece 3-5ms oynar arada 11-13ms fark girer ama bu her zaman olmaz anlık olur. Sinyali sağlıklı bir duruma getirme yollarına da bakabilirsiniz. Odanız da neden fazladan router var onu anlamadım.

Aslında ben WiFi ile kablo arasında ping farkını test ettim. Sinyal sağlıklı olduğu sürece 3-5ms oynar arada 11-13ms fark girer ama bu her zaman olmaz anlık olur. Sinyali sağlıklı bir duruma getirme yollarına da bakabilirsiniz. Odanız da neden fazladan router var onu anlamadım.

Odamdan internet çekmiyor o yüzden router aldım bir tane.
Fakat şöyle bir durumda var benim internetimin de zaten yüksek bir ping sorunu var. Mesela ben pc almadan önce modemin olduğu odada tabletten online oyunlar oynarken bile çok yüksek bir pingim oluyordu. Ben şimdi internetimi turkcell superbox ile değiştirir isem bu sorun çözülebilir mi? Superbox dememin sebebi evimizin fiber altyapısı yok maalesef.
Arkadaşlar yardımcı olduğunuz için hepinize teşekkür ederim. Babamla konuştum. Yakın zamanda odama ethernet kablosu çekeceğim. Öbür türlü pek oluru yok gibi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı