Birisi koşarak yanıma geldi

kedicikk

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba, Ben 2-3 gün önce bir olay yaşadim. Dişardaydim eve geliyordum yürürken yanima biri koşarak geldi sanki ama etrafa baktim hiç kimse yoktu. Ama ben o koşarak gelen şeyin ayak seslerini duymuştum. Çok korkmuştum ve biraz çiglik attım. O gün hiç uyuyamadim. Sizce ne olabilir? Bilimsel açiklamasi var midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürekli bu tarz olaylar yaşıyorsan psikolojik destek alabilirsin fakat pek işe yaramaz. Korkularının üzerine gitmen değil koşman gerekli. Korkarak hayat maalesef geçmiyor ki bundan 60 sene sonra öleceksin zaten. Bahsettiğin durum rastgele şekilde gelişmiş olabilir ve bundan senin kişilik bozukluğun olduğunu çıkaramazsın. Kendine direkt "Paranoid Kişilik Bozukluğum var ya off" dersen olmayan şeyi var edersin. İnsanlara güvenebiliyor musun veyahut arkadaşın var mı? Genellikle büyük kazıklar yemiş insanlar zamanla içine kapandığında ve uzun süre yalnız kaldığında ve dışarı çıkmaya başladığında sanki takip ediliyor veyahut birileri ona zarar vermek istiyor gibi hisseder. Veyahut sadece dışarıda değil her ortamda bir güvensizlik içinde olurlar. İnsanlar yıkıcıdır ve seni asla önemsemez.

Sürekli bu tarz olaylar yaşıyorsan psikolojik destek alabilirsin fakat pek işe yaramaz. Korkularının üzerine gitmen değil koşman gerekli. Korkarak hayat maalesef geçmiyor ki bundan 60 sene sonra öleceksin zaten. Bahsettiğin durum rastgele şekilde gelişmiş olabilir ve bundan senin kişilik bozukluğun olduğunu çıkaramazsın. Kendine direkt "Paranoid Kişilik Bozukluğum var ya off" dersen olmayan şeyi var edersin. İnsanlara güvenebiliyor musun veyahut arkadaşın var mı? Genellikle büyük kazıklar yemiş insanlar zamanla içine kapandığında ve uzun süre yalnız kaldığında ve dışarı çıkmaya başladığında sanki takip ediliyor veyahut birileri ona zarar vermek istiyor gibi hisseder. Veyahut sadece dışarıda değil her ortamda bir güvensizlik içinde olurlar. İnsanlar yıkıcıdır ve seni asla önemsemez.
Böyle olay ilk defa başima geldi. Insanlara da pek güvenmekte zorlaniyorum bu sonradan oldu. Arkadaşim var evet. Dişari çiktigimda bazen insanlardan korkuyorum sanki bana zarar vericekler diye düşünüyorum.

Öncelikle herkese merhaba, ben 2-3 gün önce bir olay yaşadim. Dişardaydim eve geliyordum yürürken yanima biri koşarak geldi sanki ama etrafa baktim hiç kimse yoktu. Ama ben o koşarak gelen şeyin ayak seslerini duymuştum. Çok korkmuştum ve biraz çiglik attım. O gün hiç uyuyamadim. Sizce ne olabilir? Bilimsel açiklamasi var midir?

Dışarı çıkarken izleniyormuşsun gibi panaroyak düşüncelere kapılıyorsan veya yatmadan önce panaroyak düşüncelere dalıyorsan bir de etrafta gerçekte var olmayan sesler duyuyorsan geçmiş olsun.

Böyle olay ilk defa başima geldi. Insanlara da pek güvenmekte zorlaniyorum bu sonradan oldu. Arkadaşim var evet. Dişari çiktigimda bazen insanlardan korkuyorum sanki bana zarar vericekler diye düşünüyorum.
Kafaya takmamaya çalış bu ülkede aklı yerinde olana helal olsun. Aynı problemleri yaşasam bile hayatımın bir bütünü oldu artık. psikolog falan uğraşma zamanın daha değerli bir işe yaradıkları yok. Dışarı çıktığında Spotify'dan müzik falan açarsan kafa dağıtmaya yardım ediyor tavsiyemdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı