Birisi size düşman gibi bakarsa ne yaparsınız?

trans_women

Hectopat
Makaleler
4
Metro, hastane gibi yerlerde bazen bana düşman gibi bakan kişiler görüyorum. Gözünü dikip 40 yıllık düşman gibi bakıyorlar. Siz olsanız ne yaparsınız? Kendinizi nasıl savunursunuz? Benim LGBTİ birey olduğumdan şüphelendikleri için böyle bakıyorlar.

Metro, hastane gibi yerlerde bazen bana düşman gibi bakan kişiler görüyorum. Gözünü dikip 40 yıllık düşman gibi bakıyorlar. Siz olsanız ne yaparsınız? Kendinizi nasıl savunursunuz? Benim LGBTİ birey olduğumdan şüphelendikleri için böyle bakıyorlar.
Öyle değilsen bir problem olmaz yoksa sende onlar gözünü kaçırana kadar bak ya dayak yersin yada sana bakmayı bırakır o şahıs

Metro, hastane gibi yerlerde bazen bana düşman gibi bakan kişiler görüyorum. Gözünü dikip 40 yıllık düşman gibi bakıyorlar. Siz olsanız ne yaparsınız? Kendinizi nasıl savunursunuz? Benim LGBT'i birey olduğumdan şüphelendikleri için böyle bakıyorlar.

Size düşman gibi bakan 1 kişi daha ekleyin. İsterseniz Türkiye'den çıkın.

Bana değilde yanımdaki kişiye bakmıştı biri. 19-20 yaşlarında, apaçi kılıklı bir tip. Gittim çaaat diye tokat attım ne bakıyon lan diye. Normalde "ne baktın" kavgası kadar saçma sapan birşey olmaz derim ama işte bazen denk geliyor.

Benim LGBTİ birey olduğumdan şüphelendikleri için böyle bakıyorlar.
Tek yapmaları gereken azami düzeyde iyi niyetli düşünmek. "Cinsel yönelimi, fiziksel görünüşü fark etmeksizin karşımdaki de bir insan. Ne olursa olsun onu tanımıyorum. Belki iyi biri, belki kötü. Bilmiyorum ve onu tanımadan yargılayamam." düşüncesi yetecek. Lakin bunu bile yapmıyorlar. Madem yapmıyorsun, bari boş kafanı kendine sakla. İnsanlara nefret dolu bakarak onları rencide etme, taciz etme. Ama yok, burası canım ülkem Türkiye. Maalesef bunlar normal şeyler. Pek bir şey yapamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı