Birisini kaybettiğinizde acısı nasıl diner?

Baş-ül Adam

Decapat
Katılım
15 Nisan 2020
Mesajlar
4.010
Makaleler
2
Çözümler
42
Yer
Black Mesa
Atlatmazsınız. Alışırsınız. Zaman insanı alıştırır.
 

Jira

Zettapat
Katılım
22 Kasım 2016
Mesajlar
22.224
Makaleler
19
Çözümler
84
Yer
Boeing 777
Kabuk bağlamayan yaraların acısı bitmez, sadece zamanla acısı diner ama o yara orada kaldığı sürece, hatırladığın sürece acın dinmeyecek.

Bu yüzden artık hayatımda olmayan insanlarla hep iyi zamanlarımı düşünürüm, kötüyü düşünmenin manası yok, içteki burukluk anca güzel günlerin hatıralarıyla azalıyor.
 
Son düzenleme:

Kaptan Prayss

Picopat
Katılım
7 Aralık 2020
Mesajlar
443
Çözümler
1
Eğer aşırı yakınınız değilse(aşırı yakın = anne, baba, kardeş, en yakın arkadaş falan filan) 1 haftadan sonra adı aklınıza çok az geliyor. Artık 2.haftadan sonra ise resmen unutuyorsunuz :(
 

mori

Hectopat
Katılım
15 Mart 2017
Mesajlar
809
Hocam ben annemi 5 sene önce kaybettim. Yani ayrılık, özlem acısını unutma veya alışma diye bir şey yok. İnsan zaman geçtikçe kabulleniyor. Tabii ilk gün ki gibi aklımda değil her zaman.
Ama ben de ilk zamanlar düşünüyordum, hayatıma böyle nasıl devam edeceğim diye. Etrafımda ki yakınını kaybeden insanları inceliyordum hep.
 

korsanplayer

Hectopat
Katılım
16 Temmuz 2016
Mesajlar
267
Unutmuyorsun, unutmak diye bir şey yok kardeşim insan için, bir mouse bozulunca çöpe atarsın ama o mouse ölmemiştir senin için sadece yanında değildir artık. Ölüm de böyle bir şey hep varmış gibi düşünüyor insan öleni.
 
Yukarı