Birkaç aydır çocuk sürüsüyle uğraşıyorum

Dostum karşında veledler olunca aksiyonsuz bir fikir bu.
Dostum veletlerden bahsetmiyorduk konu aşırı karıştı konuşulan her şeyi unut. Ben bunları döveceğim zaten peşlerinden koştuğumda kaçıyorlar yakalayamıyorumda. Ben bunları dövsem başıma bela almakan korkuyorum sadece. En iyisi ses geçirmeyen bir kulaklık icat etmeliyim sanırım.

Al bir tane doberman besle evde. Dışarı çıkarken yanından götürürsün. Yine ses yaparlarsa ipini hafif gevşetirsin.

Şimdi hem haklısın hem de haksızsın dostum. Çocukların hiçbir suçu yok (bir yere kadar yok) bunu sen de biliyorsun. Bu tamamen ailelerine bağlı bir durum, terbiye aileden çıkma. Ailesi çocuğuna verdiği terbiyeyi, çocuğuyla dışarıya döküyor. Ben bu durumda doğrudan çocuğa bir şey demiyorum mesela (bazı durumlarda). Keko tipleri anlayamıyorum sadece. Yaşını almış ama aklını alamamış, insan kılığına bürünmüş, aklı başı bel altı ya da hayatı iki tespih sallamayla biten, sadece oksijen israfına yol açanlar oluyor. Kafanı dik tutup yoluna devam edeceksin hiç bulaşma ya da bakma.

Durduk yere laf atan tipler var buna rastladım 1-2 kez, hiç ses vermeden devam ettim yoluma.
Cümleye zaten suçun ailelerde olduğunu söyleyerek başladım 😄

Çocuklarını yapıp yapıp sokağa salanlarda suç. Gidip söylesen suçlu sen olursun. Onlar çocuk olur. Sinirlendim şimdi yine. Boyle bir sorunu yaşayan akrabam bu yüzden bıçaklandı ve başka bir yere taşındı. Allah'tan son anda yetiştirmişler hastaneye. Akrabam dediğimde halamın oğlu yani yakınız.

Çok haklısın. Bir tanıdığımın 4 çocuğu var ve en büyüğü 7 yaşında bu tarz insanlara doğum kontrol nedir diye ders verilmeli bizim oksijenimizi boşa harçıyorlar.

Ailesiyle düzgünce konuşun. Çocuklar keko değilse ailesi anlayış gösterir diye düşünüyorum. Eğer kekoysa çocuklar, büyük ihtimal aileleri de öyle tiplerdir. Geriye bu işin hakkı çocuklara biraz dövmek ama dediğim gibi aileleri insan müsveddesiyse başına bela olurlar büyük ihtimal. Takmamaya çalışın. İlla bir şeyler yapıcam diyorsanız çocuklarla konuşmayı deneyin. Neden böyle yaptıklarını sorun. Polise gitmek maalesef çözüm değil ama yine de bir şansını dene istersen malum nasıl bir ülkede yaşadığımız belli...

Dostum sakın dövmek konusundan daha fazla ileriye gitme. Silah falan sakın girme polise giderler sen suçlu olursun aynı şekilde köpekte.

Yeni konular

Geri
Yukarı