Bisiklet sürerken mide bulantısı

Uranhay

Kilopat
Süper Moderatör
Yer
Türkiye
Arkadaşlar bugün uzun bir aradan sonra bisiklet süreyim dedim ve bir yokuş çıkarken midem aşırı bulandı ve dayanamayıp kustum. Neden böyle oldu ve bu durumun tekrar yaşanmaması için ne yapmam gerek?

Uzun zamandır sürmediğin için bir de hava da sıcak birden yüklenince öyle olmuş olabilir. Yine deneyin bir daha olursa ilaç alırsınız.

Uzun zamandan sonra bacak kaslarını pedallara basma vaziyetiyle çalıştırarak istemsizce mide kaslarının gerilmesine neden olduğun için oluşmuş normal bir kusma vakası. Fazla büyütmeyiniz, bisiklete binmeden çok bir şey yememeye çalışınız. Tekrarında ise doktora görününüz.

Uzun zamandan sonra bacak kaslarını pedallara basma vaziyetiyle çalıştırarak istemsizce mide kaslarının gerilmesine neden olduğun için oluşmuş normal bir kusma vakası. Fazla büyütmeyiniz, bisiklete binmeden çok bir şey yememeye çalışınız. Tekrarında ise doktora görününüz.
Teşekkür ederim. Yokuş yukarı çıkarken oldu zaten, gerçekten zorlanmıştım. Normalde zorlanmazdım fakat uzunca bir süredir sürmüyorum. Teşekkür ederim.
Bir şeyler yemiş miydin sürmeden önce aç karnına sürdüysen olabilir.
Yemiştim.

Havalar düzeldi, bisiklet sezonu başladı. Kondisyonunuz kış boyunca dibe vurdu ve ilk sürüşünüzde kendinizi zorlamışsınız. Bu çok tehlikeli. Nabız bandı kullanıyorsanız muhtemelen maksimum nabzınıza ulaşmışsınızdır. Bundan dolayı mideniz bulanmıştır. Tavsiyem kendinize bir sürüş programı yapın ve ilk 3-4 hafta düşük tempoda pedallayın. Bir de nabız bandı ya da spor bilekliği alırsanız iyi edersiniz. Bisiklet zor ve bilinçli olunmazsa, özellikle kalp için, tehlikeli bir spor.

Geri
Yukarı