Bisiklet sürmek kas yapmaya engel olur mu?

Daha fazla  
Arkadaşlar spora başlamayı düşünüyorum ve protein tarzı takviyelerle birlikte düzenli şekilde kas yapmayı da düşünüyorum. Dağ bisikleti alıp sürmeyi de çok istiyorum da hem spora gidip hem de bisiklet sürersem kas yapmaya engel olur mu? Kas için yaptığım uğraşı bisiklet sürerek eritir miyim sizce?

Hocam bir ölçüsü var mı şu kadar saat sür yeterli gibi yoksa istediğim kadar sürebilir miyim?
Ne kadar sürerseniz o kadar iyi tabi. Fakat kol kası vs. yapmak istiyorsanız kendinizi fazla yormadan yapmanız daha iyi olur.
Bu sayede hem zamanınızı hem enerjinizi kol kası veya ne istiyorsanız onu yapmak için harcarsınız.
Spor salonuna gidip hocaya da sorabilirsiniz onların daha iyi bileceğini düşünüyorum. Bana kalırsa günde 1-2 saati geçmemeli. Yoruyor çünkü insanı yine de.

Arkadaşlar spora başlamayı düşünüyorum ve protein tarzı takviyelerle birlikte düzenli şekilde kas yapmayı da düşünüyorum. Dağ bisikleti alıp sürmeyi de çok istiyorum da hem spora gidip hem de bisiklet sürersem kas yapmaya engel olur mu? Kas için yaptığım uğraşı bisiklet sürerek eritir miyim sizce?
Hayır tabii ki. Daha çok hızlandırır.

Ne kadar sürerseniz o kadar iyi tabii. Fakat kol kası vs. yapmak istiyorsanız kendinizi fazla yormadan yapmanız daha iyi olur.
Bu sayede hem zamanınızı hem enerjinizi kol kası veya ne istiyorsanız onu yapmak için harcarsınız.
Spor salonuna gidip hocaya da sorabilirsiniz onların daha iyi bileceğini düşünüyorum. Bana kalırsa günde 1-2 saati geçmemeli. Yoruyor çünkü insanı yine de.

Hayır tabii ki. Daha çok hızlandırır.

Hocam 1.80 boy ve 57 kiloyumda yani zayıf biriyim yağ yok denecek kadar az vardır. Bisikleti de ona göre az mı sürmeliyim?

Arkadaşların dediği gibi daha çok hızlanacaktır. Yağ yakımını daha yoğun yaktığınız için faydası olur.

Geri
Yukarı