Bisiklet sürmeye başlama hikayeniz ve ilk bisikletiniz

İlk bisikletim herkesin çocukluk bisikleti oldugu gibi. Benimde çelik olacak ki kırmızı Mtb tarzı bir tane bisikletim vardı çocukluk arkadaşlarımda sokaklarda gezerdik. 4-5 yıl aradan sonra bisiklet mantıklı gelmeye başladı ve 3 sene önce bir mtb aldım okuluma onla gidip geldim.. Sonra yol bisikletine geçtim bir triban 500'üm vardı.. Kendimi geliştirdim. Spdler taytlar formalar derken şuan Merida Scultraya sahibim. Düzenli bir yaşamım olmaya başladı. Haftada düzenli olarak 200-400km arasında gidip geliyorum.

Yaklaşık 5 sene önce 110 kg olduğum zamanlarda balkonda otururken nemrut dağından inen 2 tane turist görmüştüm evimizin önünden geçtiler. İkisinde de çok güzel yol bisikletleri vardı. Onları görünce çok heyecanlanmıştım ve araştırmaya başladım ilk olarak zayıflamam gerektiğini düşündüm 5 ayda 20 kilo verdim. Asla heyecanımı yitirmedim ve kömürlükte duran eski model 21 vites Bianchi bisikletim ile başladım alışmam uzun zaman aldı 300-400 metre gidip yoruluyordum ve duruyordum bu beni daha hırslandırıyordu. Tekrardan zayıflamam gerektiğini düşündüm ve bisiklet sürerek diyet yapmaya karar verdim. Sürerek 75 kiloya kadar indim. Artık daha az zorlanıyordum ve daha atik gidiyordum. Kendimi yokuş çıkmaya alıştırdım ve yokuş çıkıp terledikçe bisikletten daha fazla haz alıyordum. 2 yıl 21 vites Bianchi bisiklet ile idare ettim sonrasında aileme bu bisikletin yetmediğini ve daha üst modellere geçmem gerektiğini söyledim. İlk olarak karşı çıktılar ama sonrasında istediğim marka ve modeli aldılar ( merida big seven 20) bu bisiklet hayallerimin bisikletiydi. Bisikleti aldıktan sonra daha profesyonelleşmek için forma tayt bisiklet ayakkabısı aldım ve sonra kulüpleri araştırmaya başladım bulunduğum ildeki bisiklet kulübünde lisanslı bisiklet sporcusu oldum ve her şey istediğim gibi gidiyordu kulüple birlikte antrenmanlara çıkıyorduk yarışlara katılıyorduk. 3 yıl boyunca MTB sürdüm bu yıl yol bisikletine geçtim ( Salcano xrs02 tiagra karbon) bisiklet artık benim bir parçam haline geldi sürmeyince kendimi kötü hissediyorum.

İlk bisikletim ektedir
İlk bisikletim salcano NG şuanki bisikletim giant faith 1

Yakında istemesem de bırakacağım sanırım. 2 sene bisikletten bileğimin üstüne düşüp bilek kemiğimi kırdığım bir kaza yaptım. Ondan beridir elim iyileşmedi. Hala sürüyorum ama çok azaltmak zorunda kaldım.
El cerrahisinden randevu kovalamaya çalışıyorum.

İlkokuldayım küçüğüm ve küçük mavi bir bisikletim vardı. Babaannemlerde sürüyordum. 4 teker idi, bir keresinde dedim çıkarın şu tekerleri 2 teker süreceğim. Çıkardık tekerleri ve tek seferde hiç zorlanmadan sürebildim. Bu bisiklet yetmiyordu bana ilkokulda arkadaşlarla uğur böceği bulmuştuk ve dilek tutuyorduk. O sıralar bende bisiklet çok istiyordum. O gün eve öğlen yemeğine gittiğimde annem gözlerimi kapadı ve odaya götürdü bir baktım kırmızı bir bisiklet. Gerçekten çok sevindim o ara. O günden beri bisikleti çok severim.

Yeni konular

Geri
Yukarı