Bisiklet Tavsiyesi

Utku Demir 86

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle hepinize yine iyi sosyaller. :)
Sorum size bayağı saçma gelebilir, özellikle bu konuda master yapmış kişilere. Neyse ben sorayım, soruma cevap verecek birileri illa ki çıkar.
Bisiklet konusunda yeniyim hatta baya yeniyim, yani sadece 11 yıl önce 1. sınıfa giderken dedemin hediye ettiği, şu an kardeşimin bile dizlerinin sığmadığı küçücük bir bisiklet kullandım sadece. Ama 2 tekerde kullanmayı zamanında o bisikletle öğrendiğim için binme konusunda rahatım, sorumu daha çok bisiklet türleri hakkında bilgi edinmek ve hangi bisikletin bana daha uygun olacağını öğrenmek için soruyorum. :D
Yakın zamanda alacağımdan ve internette de bir sürü detay gördüğümden (kısaca beynim yandığından) size danışmak istedim, daha sade cevaplar gelir umarım.
Bisikleti aldıktan sonra yazları köyde kullanacağımdan (köy de Trabzon şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta bir köy olduğundan biraz dağlık ve tepe bir yer olduğundan) vitesli olması düşüncesindeyim şimdilik. Ki bizim yokuşlara da anca vitesli gider diye düşünüyorum. Onun dışında İstanbul'da da yer ve vakit bulduğum zamanlarda kullanacağım. (En fazla ilçeler arası seyahat için.)
Bu arada öyle çok profesyonel olmasına da gerek yok, özellikleri orta seviye bir bisiklet nasıl olur onun hakkında bilgi verseniz yeter yani, marka da önerirseniz fena olmaz. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeni belirtirsen belki daha rahat yardımcı olabiliriz. Dağ bisikletlerinin tasarımını beğeniyorsan o tarafa yönelmeni tavsiye ederim. Daha dayanıklı ve güzel görünüşte olurlar.

Bütçeni belirtirsen belki daha rahat yardımcı olabiliriz. Dağ bisikletlerinin tasarımını beğeniyorsan o tarafa yönelmeni tavsiye ederim. Daha dayanıklı ve güzel görünüşte olurlar.
500 ile 1000 TL arası bir bisiklet olabilir, bütçede sıkıntı yok ama bu fiyat aralığında olması daha iyi olacaktır. :)

Bütçene uygun olarak kendi kullandığım bisikletin bir alt modeli olan XC 100 modelini önerebilirim. Ben XC 150 HD aldım 1 hafta önce. Hidrolik fren seçeneği XC 100 de olmadığı için XC 150 almıştım. Beğenirsen bi bak derim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı