Bisiklet zinciri attıktan sonra eskisi gibi olmuyor

Kaanep3

Centipat
Daha fazla  
Merhaba kuzenim bisikletini bana verdi bisiklet Shimano. Bisikleti sürerken boşa attı indim zinciri geri taktım sonra biraz sürdüm ama ön vitesi 2 de kullanıyorum ama hemen hızlanıyordu sonra vitesleri denedim 2'den 1'e düşürünce düşüyor ama 2'ye alınca almıyor 1'deyken 3'e alabiliryorum 2'den 3'e alırsam alıyor geride 2'ye düşüyor bir de zinciri hep sürtüyor vites ayarı 1.5 hafta oldu yapılalı bir de zincir gergin değil bisikletten anlayan yardımcı olabilir mi teşekkürler.

Not: Zinciri doğru taktım kontrol ettim.

Merhaba kuzenim bisikletini bana verdi bisiklet Shimano. Bisikleti sürerken boşa attı indim zinciri geri taktım sonra biraz sürdüm ama ön vitesi 2 de kullanıyorum ama hemen hızlanıyordu sonra vitesleri denedim 2'den 1'e düşürünce düşüyor ama 2'ye alınca almıyor 1'deyken 3'e alabiliryorum 2'den 3'e alırsam alıyor geride 2'ye düşüyor bir de zinciri hep sürtüyor vites ayarı 1.5 hafta oldu yapılalı bir de zincir gergin değil bisikletten anlayan yardımcı olabilir mi teşekkürler.

Not: Zinciri doğru taktım kontrol ettim.

Shiamano vites markası değil mi ya?
İnternette ön vites ayarı yapma videoları var oradan bakabilirsiniz.

Kontrol edilmesi lazım. Arka arttırıcı da sıkıntı yapabiliyor. Gerginliği de önemli.

Bisikletçiye vites ayarı yaptırın. Muhtemelen vites ayarları şu an bozuk, genel tel gerginliği ayarı ile en üst ve en alt gerginlik ayarını yapmanız gerekiyor. Aktarıcıda H-L olmak üzere iki ayar vidasından yapılıyor. İnternette bir sürü videosu var.

Yeni konular

Geri
Yukarı