Bisiklete aktarıcı ve vites kolu alırken neye dikkat edilmeli?

beratslvi

Hectopat
Daha fazla  
Bianchi adrenaline bisikletimde arka aktarıcı ve vites kollarının değişmesi gerek. Normalde fabrika çıkışlı olarak Shimano Tourney TY-300 takılı. Bu aktarıcı yerine başka bir Shimano 7 vites aktarıcı taksam bir sorun yaşar mıyım? Ayrıca vites kolu alırken neye dikkat etmeliyim? Teşekkürler.

Boyut açısından büyük ya da küçük olanları var ise boyutuna dikkat edin. Lastiğe sürtüp parçalanmasın. Başka aktarıcı takarsan sorun yaşamazsın fakat olan aktarıcı piyasada var ise aynısını takmanızı öneriyorum. Üst seviyede takılır.

Bianchi adrenaline bisikletimde arka aktarıcı ve vites kollarının değişmesi gerek. Normalde fabrika çıkışlı olarak Shimano Tourney TY-300 takılı. Bu aktarıcı yerine başka bir Shimano 7 vites aktarıcı taksam bir sorun yaşar mıyım? Ayrıca vites kolu alırken neye dikkat etmeliyim? Teşekkürler.

Altus veya acera serisinden birine geçebilirsen cidden iyi olur.

Vites kolu derken fren vites kolu mu?

Evet fren vites kolu. Normalde bisiklette fabrika çıkışlı SHIMANO RS36 varmış. Fakat ben bisikleti ikinci el olarak aldığımda bu kollar yoktu üzerinde. Bunlar takılıydı, ancak bunlar da çalışmıyordu. Açıkçası bütçem de kısıtlı o yüzden ya tekrardan üzerindekileri alacağım, ya da RS36 ve fren takımı alacağım. Ancak yine de fikirleriniz var ise öğrenmek isterim.

Son düzenleme:
Vites kolunu vites sayına göre almalısın, genelde set olarak aynı modelinki almak iyi olur ancak atıyorum Deore 9'lu vites koluna Deore XT 9'lu arka aktarıcı takanda var, bu arada SRAM ve Shimano vites kollarının tel yapısı farklı teli farklı sistemle çekip ittikleri için Shimano kolda Sram aktarıcı çalışmaz ya da Sram kolda Shimano çalışmaz, birkaç istisna olabilir.

Evet fren vites kolu. Normalde bisiklette fabrika çıkışlı SHIMANO RS36 varmış. Fakat ben bisikleti ikinci el olarak aldığımda bu kollar yoktu üzerinde. Bunlar takılıydı, ancak bunlar da çalışmıyordu. Açıkçası bütçem de kısıtlı o yüzden ya tekrardan üzerindekileri alacağım, ya da RS36 ve fren takımı alacağım. Ancak yine de fikirleriniz var ise öğrenmek isterim.

Açıkçası bisikletinde olanı alman daha iyi olur. Bütçeyi zorlamana gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı