Bisikletime arkadan araba çarptı

Sigorta durumuna karşın böyle bir söylemde bulunuyorum? Ne bu agresif tavrın? Çarpan kişinin çarpmaması gerekiyordu tabii ki fakat sigorta böyle bir durumda ödeme yapmaz.
Sigorta durumuna karşın derken? Yok böyle bir kanun, nizam. Bilmediğin konularda yazma arkadaşım. O araç ne kadar kanunen o yolda bulunabiliyorsa bisiklet de o yolda seyredebilir.

Sigorta durumuna karşın derken? Yok böyle bir kanun, nizam. Bilmediğin konularda yazma arkadaşım. O araç ne kadar kanunen o yolda bulunabiliyorsa bisiklet de o yolda seyredebilir.

Türkiye öyle bir ülke değil, sigorta şirketleri hiç bildiğiniz gibi değil... Kaza yaptık kalçada kırık vardı, zararımızı 1 yılda karşıladılar. Her şeyi tos pembe zannetmeyin, tabii ki çarpan kişiyi savunmuyoruz. Bu ülkede insan hakları çok kısıtlı, kaza geçiren arkadaş tabii ki hakkını arasın ama ben olanı söyledim. Ben çarpmışım gibi davranmayı kes.

Bisiklet yolu konusuna bir açıklık getirmek istiyorum. Belirli başlı karayolları hariç, bisiklet her yolda kullanıma açıktır. Evet yolun en sağını kullanmak gerekiyor. Benim yaşadığım kazada da yolu ortalamak zorunda kalmamın tek sebebi de mazgal bulunması. Malum yol bisikleti kullanıyordum ve lastikler ince. Bu yüzden yolu ortalamak zorunda kaldım.

Bisiklet yolu konusuna bir açıklık getirmek istiyorum. Belirli başlı karayolları hariç, bisiklet her yolda kullanıma açıktır. Evet yolun en sağını kullanmak gerekiyor. Benim yaşadığım kazada da yolu ortalamak zorunda kalmamın tek sebebi de mazgal bulunması. Malum yol bisikleti kullanıyordum ve lastikler ince. Bu yüzden yolu ortalamak zorunda kaldım.
Yolun ortasına çıkacağın zaman önce arkana baksaydın keşke.

1653487723478.png

Hocam dönüşle aynı orantıda sağa doğru kaymamışsınız, yani virajın içinden düz çıkmışsınız.

Adam seni görmezden gelmiş gibi. Önünde bir süre boyunca gidiyorsun ve o kısma gelince "yol benimdir" kafasında olup seni görmezden geliyor. Yani bu şekilde anladım ben ama farklı yorumlayan arkadaşlar da olmuş. Hata kimde pek anlayamadım ama;

2 tekerlileri görmezden gelenleri hurdalıkta sandalyeye bağlayıp arabalarını gözünün önünde paramparça etmek lazım. Trafikte biz de varız! 2 saniye durup yol vermek bu kadar zor olmamalı... Gerçekten de 2 tekerlileri görmezden gelen, ezmeye çalışanlar çok var yolda.
Arkadaşlar yolun ortası gibi konulardan önce, orası bisiklet yolu değil.
Kaldırımda bisiklet sürmek yasak. Türkiye'de bisiklet yolu her yerde yok. Videoda da bisiklet yolu görmedim.

Geri
Yukarı