Bisikletin vites ayarı bozuldu

TALİANT

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
26 jant, 21 vites bir bisikletim var bu pazartesi aldık. Ancak dün bisikleti sürerken vitesi 1-1, 2-1 aldığımda sanki çaprazlama olmuş gibi zincirden ses geliyor ve pedal dönmüyor, durmadan takılıyor zincire. Bugün bisikleti aldığım yere götüreceğim. Büyük bir ihtimalle vites ayarı bozuldu. Ancak ben bu vites aralıklarını nadiren kullanıyorum. Yaptırmasam bir sorun olur mu? Büyük ihtimalle olur diye düşünüyorum. Bisikletçi para ister mi, yani daha bir hafta bile olmadı? Bunu kendisi karşılaması lazım diye düşünüyorum. Bir de bisikletçinin de suçu olabilir çünkü bana bisikleti aldığımda vitesleri gösterirken pedalı çevirmeyerek gösterdi. Kendisinde de suç olduğunu düşünüyorum. Tabii ben de 1-2 kere bu hatayı yaptım, birda daha yapmadım. Cevaplarınızı bekliyorum. (Bayağı uzun olmuş, kusura bakmayın.).

Son düzenleyen: Moderatör:
Arka mekanizmadan kendinizde ayarlayabilirsiniz. YouTube'den bisiklet arka aktarıcı vites ayarlama yazarsanız çıkacaktır.
Yemin ederim bu kadar yorum içinde en adam akıllı cevap bu gerçekten. Diğer kalan yorumlar ise insana hava atan yorumlar.
Bir de merak ettim 1-1'de pedal dönmeyecek kadar nasıl çarpraza düşebiliyor bu zincir..
Vites ayarı bozuk.
Hocam doğru söylüyor suç sizde hocam baksaydınız bir daha adam bedavaya mı tamir edecek :d?
Anlamadın, vites ayarı bozuk. Adam bana hatta dedi ben şu anda yapıyorum da ayarı bozulabilir, sen yapma dedi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı