Bisikletten düşme korkusu

Onlar saygı gösterene kadar bisikletlilerinde onlara saygı göstermemesi lazım. Her çıkmamda ışıkları dinlemeyenler, sıkıştırmaya çalışanlar, yeşilde geçilmesine rağmen korna çalan öküzler vs vs. Yakalayıp konuşunca özür dileyende oluyor direk kabalaşanda. Uzak mesafe parkurlara giderken trafik konusunda dikkatliyimdir sadece kuralları dinlemeyip onca konuşmaya rağmen adam olmayana, ben saygı göstermek istemiyorum.

Cezalıydım yazamadım cevap özür dilerim. Herkese teşekkürler, yazın tekrar başlamaya çalışacağım. Trafikte nasıl sürerim onu hiç düşünemiyorum.

Sana hak veriyorum. Bende araba kullanırken kaza yaptım ve en yakın arkadaşım benim yüzümden sakatlandı, ailesiyle aram bozuldu vs. Zaten bende psikologa gidiyordum başka bir sıkıntımdan ötürü ve bu durumu da anlattım ona. Bana bu olayın yavaşça üzerine gitmemi önerdi. Denedim, sürekli denedim. Resmen sıfırdan araba kullanmayı öğreniyor gibiydim. Yaklaşık bir aylık çabamla bu sorunu aştım Allah'a şükür. Sonrasında her şey yavaşça gelişti, kendiliğinden oldu her şey. Ailesi ile aram düzeldi vesaire. Sen işi ilk önce kafanda bitireceksin. Sonra da üzerine gideceksin. Yavaş yavaş. İstersen doktor yardımı da alabilirsin sana kalmış.
:) İyi şanslar. :)

Hepimiz düşe kalka öğrendik. :D Dert etme. Yavaş yavaş korkunu yeneceksin. Hatta öyle ki bayır aşağıya giderken artık çok fazla korkmayacaksın. Zevk alacaksın. :D Biz yaz aylarında pişik olana kadar bisiklet sürerdik. 5 kişi yolları öğrenirdik. Her ne kadar annelerimiz çok fazla uzaklaşmayın dese bile biz hep daha ilerisine giderdik. Yavaş yavaş kendiliğinden olacak. Süre süre korkularını yeneceksin. Önemli olan ilk pedalı Çevirebilmek. ;)

Bende 6-7 sene sürmedim, 1 ay önce bisikleti aldığımda ilk bindiğimde dengemi tam sağlayamadım ama alıştım, 15 dk sonra normal düzeyde alıştım. Bende ise sıkıntı şu, bisiklete ilk bindiğim anda yaklaşık 30 dk falan kendimi kasıyorum ve ayaklarım sırtım falan her yerim ağrıyor. Umarım zamanla geçer. Zaten yaklaşık 1 saat sonra bisikletle bütünleşiyorum, o bütünleşme bisiklete bindiğim anda olması lazım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı