Bitcoin Madenciliğine Başlama

Yer
Hatay
Daha fazla  
Arkadaşlar bu işe başlamayı düşünüyorum yaklaşık 10 bin kadar sermayem var. Nasıl bir sistem toplamamı önerirsiniz? Özellikle bitcoin altcoin hangisi olacak onu bile bilmiyorum. Bunun programları nelerdir? Nerelerden indirilir? Bilen arkadaşların tavsiyesini bekliyorum. Misal hangi siteden cüzdan oluşturmak hangi siteden parayı TL'ye çevirmek gerekir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konuda bu hafta içerisinde sitede rehberler olacak.

Kısa şöyle bir bilgi verebilirim: Şu anda AMD kartlarla Ethereum, NVIDIA kartlarla da Zcash mining yapılabiliyor. Cüzdan olarak da Jaxx ile cüzdan oluşturabilirsiniz.

Bir de Solo ve Pool Mining konuları var. Tek başınıza pek bir şey kazanamazsınız. O yüzden Pool Mining yapacaksınız. Mesela Nanopool'a katılabilirsiniz.

Şu rehbere bir göz atın:

Madencilik Rehberi - Crypto Mining

GTX 1070 (Zcash) ve RX 580 (Ethereum) şu anda piyasada tercih edilen mining kartlar. Harcadığı elektriğe göre GTX 1070 ile Zcash mining epey karlı olabilir.

Yatırım tavsiyesi değildir. Yanlış bilgi varsa daha tecrübeli okurlarımız düzeltecektir.

O bütçe için, AMD ve Nvidia'nın yeni, madenciler için çıkaracağı kartları bekle. Daha karlı olur. BTC anakartlardan almaya bak. Örneğin bir RX 580 ile günde 4,80$ kadar kazabilirsin. Ayda elektrik faturası çıkararak, 142,8$ kadar Ethereum ile para kazanabilirsin.Fakat AMD ve Nvidia'nın yeni çıkaracağı kartlar madenciliğe odaklı olacağı için daha karlı olabilir. Şu rehbere bir göz atabilirsiniz;

Yukarıda arakadaşların verdiği konuları okuduktan sonra halihazırda kullandığın bilgisayarda kar amacı güdmeden denemeni öneririm. Eğer birden tüm bütçeni bu işe bilmeden basarsan zarar edebilirsin. Ve bu da çok pahalı bir tecrübe olur. Kendi kendine ufak ufak testler yaparak mantığı kavramalısın. İyi günler. :)

Bu konuda bu hafta içerisinde sitede rehberler olacak.

Kısa şöyle bir bilgi verebilirim: Şu anda AMD kartlarla Ethereum, NVIDIA kartlarla da Zcash mining yapılabiliyor. Cüzdan olarak da Jaxx ile cüzdan oluşturabilirsiniz.

Bir de Solo ve Pool Mining konuları var. Tek başınıza pek bir şey kazanamazsınız. O yüzden Pool Mining yapacaksınız. Mesela Nanopool'a katılabilirsiniz.

Şu rehbere bir göz atın:

GTX 1070 (Zcash) ve RX 580 (Ethereum) şu anda piyasada tercih edilen mining kartlar. Harcadığı elektriğe göre GTX 1070 ile Zcash mining epey karlı olabilir.

Yatırım tavsiyesi değildir. Yanlış bilgi varsa daha tecrübeli okurlarımız düzeltecektir.

Çok teşekkür ederim değerli bilgiler için.

O bütçe için, AMD ve Nvidia'nın yeni, madenciler için çıkaracağı kartları bekle. Daha karlı olur. BTC anakartlardan almaya bak. Örneğin bir RX 580 ile günde 4,80$ kadar kazabilirsin. Ayda elektrik faturası çıkararak, 142,8$ kadar Ethereum ile para kazanabilirsin.Fakat AMD ve Nvidia'nın yeni çıkaracağı kartlar madenciliğe odaklı olacağı için daha karlı olabilir. Şu rehbere bir göz atabilirsiniz;

Hocam çok çok teşekkür isterim madencilik rehberi için işte tam olarak bütün sorular cevaplandı diyebilirim kafamda :)

Ben daha farklı alanlara yönelmenizi tavsiye ederim. Örneğin websitesi satın almak gibi. Bitcoin nedense bana riskli geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı