Bitcoin Nedir?

SSDKullaniyorum

Hectopat
Sürekli Bitcoin ile alakalı şeyler görüyorum ve Bitcoin hakkında birkaç sorum var.

Bitcoin'in sahibi var mı?

Hergün bolca insan Bitcoin'i kullanıyor ve bunu hangi firma veya yer ayakta tutuyor?

Neden değeri sürekli artıyor veya azalıyor?

Altcoin nedir?

Bilgisayar gücü ile nasıl Bitcoin alınıyor? (Nasıl çalışıyor ve bu şeyin sonucunda para nereye gidiyor Bitcoin sunucularına mı?)

Bitcoin nasıl ayakta duruyor? (Herhangi bir ayakta tutan sunucu gibi bir şey var mı? P2P mı?)

Sürekli Bitcoin ile alakalı şeyler görüyorum ve Bitcoin hakkında birkaç sorum var.

Hergün bolca insan Bitcoin'i kullanıyor ve bunu hangi firma veya yer ayakta tutuyor?

Altcoin nedir?

Bilgisayar gücü ile nasıl Bitcoin alınıyor? (Nasıl çalışıyor ve bu şeyin sonucunda para nereye gidiyor Bitcoin sunucularına mı?)

Bitcoin nasıl ayakta duruyor? (Herhangi bir ayakta tutan sunucu gibi bir şey var mı? P2P mı?)
Çok yanlış anlamışsın sen olayı. Bitcoin bir para birimidir ama sanaldır. Bildiğin dolar gibi düşün ama onun uluslararası versiyonu. Bir millete bağlı değil.

Bitcoinin ayakta kalmasının sebebini en güzel ve net açıklayan şey saadet zinciridir. Siz başkasının ihtiyacını giderirsiniz o başkasınınkini vb.. Bir sahibi veya ayakta tutan bir merkezi yoktur. Bilgisayar bitcoin alım satım hesaplamalarını yapar(BlockChain), size de komisyon verilir. Aynı sistemin daha küçük ve yenilerine verilen ad ise altcoindir. Umarım anlatabilmişimdir.

Edit: Borsası alıma satıma bağlı olarak yükselir/düşer.

1)Bitcoinin sahibi yok
2) Bitcoini ayakta tutanlar ağın içinde bulunan kişiler. Minerlar bu ağın parçası bu yüzden ödül olarak bitcoin alırlar.
3)Alt coinler Bitcoinin veya ethereumun algoritmasını kullanarak yaratılmış sanal para birimleri.
4) aslında kazım olarak ifade etsekde içinde algoritmayı içeren bir yazılım çalıştırılıyor ve bu algoritma tüm alışverişleri takip edip sistemin güvenliğini sağlıyor. Bunun sonucunda da sistem tarafından ödüllendiriliyor.
5) Merkezi bir sunucu içermez anonimdir.

İsmine mining deniyor. En verimli şekilde ekran kartı ile yapılır. Bir işlemin tamamlanması için senin kartın yardım ediyor. Bir nevi şifre çözücü. Bunun karşılığında da sana ödül olarak kripto para veriyorlar. Para havuza aktarılıyor ve sen de oradan çekiyorsun.

Her gün bolca insan Bitcoin'i kullanıyor ve bunu hangi firma veya yer ayakta tutuyor?

Altcoin nedir?

Bilgisayar gücü ile nasıl Bitcoin alınıyor? (nasıl çalışıyor ve bu şeyin sonucunda para nereye gidiyor Bitcoin sunucularına mı?)

Bitcoin nasıl ayakta duruyor? (herhangi bir ayakta tutan sunucu gibi bir şey var mı? P2P mı?)

Bit coin bir sanal para birimidin piyasada olan alım satımlara göre değeri değoşen bir para birimi.

Hayır.
İnsanlar ayakta tutuyor. Yani kullananlar.
Bu konu hakkında tam bir bilgim yok.
BTC dışındaki kripto paralara verilen genelleme.
Maden gibi bir ortam var, bu ortamda ekran kartı bir madenci gibi çalışarak sana BTC çıkarıyor.
Bitcoin nasıl ayakta duruyor?
Özellikle karanlık ağ dediğimiz deep web kısmında çok kullanılıyor. Ayakta tutanlar kullanan herkes.

1)Bitcoinin sahibi yok
2) Bitcoini ayakta tutanlar ağın içinde bulunan kişiler. Minerlar bu ağın parçası bu yüzden ödül olarak bitcoin alırlar.
3)Alt coinler Bitcoinin veya ethereumun algoritmasını kullanarak yaratılmış sanal para birimleri.
4) aslında kazım olarak ifade etsekde içinde algoritmayı içeren bir yazılım çalıştırılıyor ve bu algoritma tüm alışverişleri takip edip sistemin güvenliğini sağlıyor. Bunun sonucunda da sistem tarafından ödüllendiriliyor.
5) Merkezi bir sunucu içermez anonimdir.
Bitcoinler genelde DeepWeb'de mi dönüyor yoksa bildiğimiz web'de mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı