Bitdefender IS 2019 mu, Kaspersky IS mi?

Hangisi sizce?

• Oy verenlerin toplamı
    37

102035

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar Bitdefender'ın 6 aylık ücretsiz IS 2019 lisansı verdiğini gördüm.
Sonuçlarda ise en iyi koruma ve en iyi perfonmansta Kaspersky'ı gerisinde bırakmış olarak gözüküyor sitesinde.

Kaspersky'a devam mı etmeliyim yoksa BitDefender'a mı geçmeliyim? Son dönemlerde Bitdefender herkesin ağzında oluverdi, alıp almamak konusunda kararsızım çünkü her ay veritabanları değişiyor vesaire derken birçok şey oluyor.

Benim şahsi düşüncem Kaspersky'dan yana ancak Bitdefender'ın tasarımı gözüme daha hoş geliyor.
Sizin görüşlerinizi merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaspersky'da kalmanızı öneririm.

Ben de Kaspersky'da kalmayı düşünüyorum sanırım, bir sonraki aylarda Kaspersky'ın net olarak Bitdefender'ı geçeceğini sanıyorum. Bir de Kaspersky'ın bazı web sitelerini engellemediğini görmüştüm. Mesela bu videoda Bitdefender'ın Detection Ratio değeri Kaspersky'ın Detection Ratio değerinden baya bir fazla. Bunun sebebi nedir? Onun dışında Bitdefender şaşırtıcı bir şekilde bilgisayardaki virüsleri tam olarak silememiş. HitmanPro sonuçları bunu gösteriyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@THE_MILLER Hocam sizce hangisi ve nedenlerinizi söylerseniz sevinirim.

Son düzenleme:
Mesela bu videoda Bitdefender'ın Detection Ratio değeri Kaspersky'ın Detection Ratio değerinden baya bir fazla. Bunun sebebi nedir? Onun dışında Bitdefender şaşırtıcı bir şekilde bilgisayardaki virüsleri tam olarak silememiş. HitmanPro sonuçları bunu gösteriyor.
Bitdefender'ın en gelişmiş özelliği AV motoru. İmzalarının diğer satıcılardan daha üstün olması normal çünkü birçok şirket Bitdefender SDK kullanıyor. Bitdefender'a tonlarca para ödüyorlar. Bitdefender'ın en büyük gelir kaynağı'da zaten budur. Bu zamanda imza tabanı Antivirus bir şey ifade etmiyor. Eski teknoloji. Yüksek kaynak tüketimi ve kasma sorunları yapabilirler. Bazı güvenlik yazılımı şirketleri bu konuda yıllar önce düzenlemeye gitti. Belki'de Kaspersky'de o amatör testte bu sebepten dolayı kötü sonuç almış olabilir. Yinede Behavior Blocker sistemleri iyi olduğundan dolayı o zararlıları sisteme sokmaz. Son iki yıldır falan Kaspersky Security Cloud ürünlerine yatırım yapıyorlar. Bu arada şunu da söylemeden edemeyeceğim, o video hiçbir anlam ifade etmiyor. Çünkü çoğu amatör YT testleri veya AV-Comparatives, AV-TEST gibi profesyonel test kurumları fark etmez, çoğu eski örnekler üzerinden test yapıyorlar. Gerçek Zero-Day zararlılara karşı koruyabilecekleri oran en iyi ihtimal ile 55% civarıdır. Onları da zaten Behavior Blocker sistemleri veya başka teknolojileri yakalayabilir. Bu kanalın testlerine'de göz atmanızı öneririm.

Bitdefender'ın en gelişmiş özelliği AV motoru. İmzalarının diğer satıcılardan daha üstün olması normal çünkü birçok şirket Bitdefender SDK kullanıyor. Bitdefender'a tonlarca para ödüyorlar. Bitdefender'ın en büyük gelir kaynağı'da zaten budur. Bu zamanda imza tabanı Antivirus bir şey ifade etmiyor. Eski teknoloji. Yüksek kaynak tüketimi ve kasma sorunları yapabilirler. Bazı güvenlik yazılımı şirketleri bu konuda yıllar önce düzenlemeye gitti. Belki'de Kaspersky'de o amatör testte bu sebepten dolayı kötü sonuç almış olabilir. Yinede Behavior Blocker sistemleri iyi olduğundan dolayı o zararlıları sisteme sokmaz. Son iki yıldır falan Kaspersky Security Cloud ürünlerine yatırım yapıyorlar. Bu arada şunu da söylemeden edemeyeceğim, o video hiçbir anlam ifade etmiyor. Çünkü çoğu amatör YT testleri veya AV-Comparatives, AV-TEST gibi profesyonel test kurumları fark etmez, çoğu eski örnekler üzerinden test yapıyorlar. Gerçek Zero-Day zararlılara karşı koruyabilecekleri oran en iyi ihtimal ile 55% civarıdır. Onları da zaten Behavior Blocker sistemleri veya başka teknolojileri yakalayabilir. Bu kanalın testlerine'de göz atmanızı öneririm.
Peki yani bu durumda Kaspersky mı yoksa Bitdefender mı? Kanala baktım ve zero-day yazılımlarında 1 sene önce Kaspersky Kitty adlı ransomware'i engelleyememiş. Bu durumda hangisinde kalmalıyım veya hangisine geçmeliyim?

Peki yani bu durumda Kaspersky mı yoksa Bitdefender mı? Kanala baktım ve zero-day yazılımlarında 1 sene önce Kaspersky Kitty adlı ransomware'i engelleyememiş. Bu durumda hangisinde kalmalıyım veya hangisine geçmeliyim?
Bitdefender IS, TS ücretsiz gibi bir şey zaten. O sebepten dolayı Bitdefender tercih edilebilir. Sürekli promosyon lisanslar dağıtıyorlar. Dediğim gibi asıl gelir kaynakları Software Development Kit (SDK) satışları.
Kaspersky ise yeni zararlı türevlerini en hızlı veritabanı'na ekleyen satıcıların başında geliyor. Ek olarak Firewall yönü Bitdefender'dan daha sağlam. Kaspersky Security Cloud Free'i de kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Bitdefender IS, TS ücretsiz gibi bir şey zaten. O sebepten dolayı Bitdefender tercih edilebilir. Sürekli promosyon lisanslar dağıtıyorlar. Dediğim gibi asıl gelir kaynakları Software Development Kit (SDK) satışları.
Kaspersky ise yeni zararlı türevlerini en hızlı veritabanı'na ekleyen satıcıların başında geliyor. Ek olarak Firewall yönü Bitdefender'dan daha sağlam. Kaspersky Security Cloud Free'i de kullanabilirsiniz.
Kaspersky veritabanı benim için daha önemli. O yüzden Kaspersky'da kalmayı düşünüyorum. Kaspersky Security Cloud'la Kaspersky Internet Security yan yana kullanılabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı