Bitdefender iyi mi?

Ücretli versiyonları, özellikleri bakımından ve veritabanı imzası bakımından başarılıdır ama sistem kaynağı kullanımında çok cömert davranır.

Ücretsiz olan versiyonu da sistem koruması açısından başarılıdır ama neredeyse hiç koruma bileşenlerini özelleştirecek bir opsiyon sunmuyor. Bunun dışında, ücretsiz versiyonu da ücretli sürümlerin kullandığı kaynak kullanımına yakın değerleri kullanacaktır.

Ben ücretli versionunu kullanıyorum çok memnunum fakat sistem kaynaklarını diğer antivirüslere göre daha fazla kullanıyor, Ben bundan hiç rahatsız olmadım, hissetmedim diyebilirim. Sistemim i5 7400, 8 GB RAM, 1050 Ti...

Modern sistemler için konuşursak, öyle aşırı bir sistem kullanımı yok aslında. Çalıştığını hissetmiyorum ben.
Fakat bu kadar çok kaynak kullanımında bulunacak ne yaptığını merak ediyorum. Örneğin, ücretsiz sürümünü en son kullandığımda 250 - 300 MB civarında bir kaynak kullanımında bulunuyordu. Ücretli sürümlerinden biri olan Bitdefender Total Security ürününü kullanmıştım ve yakın bir kaynak kullanımında bulunuyordu.

Bu yüzden Norton ve Kaspersky ürünlerini daha başarılı buluyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı