Bitfenix PSU alınır mı?

hazar2134

Centipat
Daha fazla  
1. sorum merhaba arkadaşlar bugün yine güzel bir sistem buldum ama PSU markası bitfenix idi.
Bu marka çok bilinik değil.
Hazır sistem burada: Sinerji Wired Ryzen 5 5600X 32GB 500GB NVMe M.2 SSD RTX3070 [Mert Günhan]
Linke tıklayarak PSU bakabilirsiniz PSU bölümünde.
Kasayı Corsair yaptım, işlemciyi AMD Ryzen 9 5900X yaptım.

2. sorum AMD Ryzen 9 5900X darboğaz yapar mı? (Gigabyte RTX 3070)
3.sorum RAM GeIL mi kalsın yoksa Corsair olarak değiştireyim mi?
Şimdiden teşekkürler.
( Biliyorum PSU ile girdim RAM ile çıktım :D)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu marka çok bilindik değil.

Ülkemizde bilindik bir marka olmadığı doğru, ancak genel anlamda gayet bilinen bir marka.

Attığınız sistemdeki Formula Bronze modeli hakkında pek bilgim yok, ancak Formula Gold modeli hakkında konu açmıştım ve gayet iyiydi.

AMD Ryzen 9 5900X darboğaz yapar mı? (Gigabyte RTX 3070)

Yapmaz.

3.sorum RAM GeIL mi kalsın yoksa Corsair olarak değiştireyim mi?

Bence gerek yok, @BerkayZ87 daha iyi bir öneri yapabilir RAM konusunda.

Ülkemizde bilindik bir marka olmadığı doğru, ancak genel anlamda gayet bilinen bir marka.

Attığınız sistemdeki Formula Bronze modeli hakkında pek bilgim yok, ancak Formula Gold modeli hakkında konu açmıştım ve gayet iyiydi.

Yapmaz.

Anladım hocam teşekkürler yorumunuz için.

Bu sisteme 5900X özelleştirmesi yaptığında fiyatı çok uçuk oluyor. Bence daha ucuz bir şey bulunabilir.
250 TL için CL16'ya değer bence :D

Yani, pek fazla kaynak yok bu PSU ile alakalı. BitFenix kaliteli bir marka, bu sistem için biraz sanki daha iyi bir PSU kullanılabilirmiş. Klasik markaların "ekosistemimsi" hareketleri.

5900X yükseltmesi lazım mı? Profesyonel mi sayılırsın? 5600X zaten gayet iyi ayrıca yeterli 3070 için.

İşlemciyi o kadar yükseltmektense RAM'leri 200 TL daha verip daha iyi alabilirsin. Kasayı da Corsair seçmene gerek yoktu gibi görünüyor, BitFenix'te kalabilir.

250 TL için CL16'ya değer bence :D

Gerçi, söz konusu 5900X olunca 250 TL'ye daha düşük CL değerine sahip bir RAM almaya değecektir tabii.

@hazar2134 anladığım kadarıyla PSU biraz gürültülü, bunun dışında bir problem göremedim.

Kaynak:

Yani, pek fazla kaynak yok bu PSU ile alakalı. BitFenix kaliteli bir marka, bu sistem için biraz sanki daha iyi bir PSU kullanılabilirmiş. Klasik markaların "ekosistemimsi" hareketleri.

5900X yükseltmesi lazım mı? Profesyonel mi sayılırsın? 5600X zaten gayet iyi ayrıca yeterli 3070 için.

İşlemciyi o kadar yükseltmektense RAM'leri 200 TL daha verip daha iyi alabilirsin. Kasayı da Corsair seçmene gerek yoktu gibi görünüyor, BitFenix'te kalabilir.
Hocam kasa hoş durmuyor bence ama size güveniyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı