Biyokinezinin olduğunu iddia edenler

Böyle şeyler gerçek. Pek biyokinezi gibi şeylerle ilgilenmedim fakat, astral seyahat ile ilgilendim bir süre. Kendim çıktım biliyorum ama çıktığımda ne gördüm herhangi bir şey hatırlamıyorum. Yani böyle şeyler gerçek.
Arkadaşım böyle şeyler gerçek değil. Yaşadığın olay Lucid Dreaming denilen yani Yarı-Uyanık Rüya'dır. Şu şekilde meydana gelir beyin tam olarak uyku moduna geçememesine rağmen, vücudu uyku durumuna sokması sonucu bu olay meydana gelir. Bu olayın kötü olanı da var, hepiniz duymuşsunuz kara basan, yani uyku felci, uyku apnesi. Durum kötü oldu mu karabasan olarak anılıyor, olay döngüsü olumlu vaziyette seyrediyorsa o zaman Lucid Dreaming olarak adlandırılıyor.

LD sırasında beynin uyku moduna alınması gereken bölgeleri çalışmayı sürdürür, etraftan gelen veriler yarı bilinçli olarak işlenmeye devam eder. Bu dönemde rüya gördüğünü zaman insan bilinci yarı bilinçli olarak bu rüyaları fark eder, dolayısıyla duyu organlarıyla rüyayı kontrol edebilirsiniz. Bunu yapan insanlar var, yetenek gibi bir şey. Ben yapamıyorum mesela.

Astral seyahat neden bilim dışı ona gelelim. Ruh kavramından yola çıkarak geçmişe, bugüne, geleceğe gidip herhangi bir bölgeye istenildiği gibi ulaşabileceği argümanının kabul ediliyor olmasından ötürü. Halbuki bilimde ruh diye bir şey yok. Bilimsel olarak geçmişi, geleceği, farklı coğrafyada yaşanan bir olayı rüyada görmenin bir yolu yoktur. Astral seyahat ettiğini iddia eden kişiler sadece kendilerini rüyalarında gördükleri bir Lucid Dreaming deneyimini yaşıyorlar.

Arkadaşım böyle şeyler gerçek değil. Yaşadığın olay Lucid Dreaming denilen yani Yarı-Uyanık Rüya'dır. Şu şekilde meydana gelir beyin tam olarak uyku moduna geçememesine rağmen, vücudu uyku durumuna sokması sonucu bu olay meydana gelir. Bu olayın kötü olanı da var, hepiniz duymuşsunuz kara basan, yani uyku felci, uyku apnesi. Durum kötü oldu mu karabasan olarak anılıyor, olay döngüsü olumlu vaziyette seyrediyorsa o zaman Lucid Dreaming olarak adlandırılıyor.

LD sırasında beynin uyku moduna alınması gereken bölgeleri çalışmayı sürdürür, etraftan gelen veriler yarı bilinçli olarak işlenmeye devam eder. Bu dönemde rüya gördüğünü zaman insan bilinci yarı bilinçli olarak bu rüyaları fark eder, dolayısıyla duyu organlarıyla rüyayı kontrol edebilirsiniz. Bunu yapan insanlar var, yetenek gibi bir şey. Ben yapamıyorum mesela.

Astral seyahat neden bilim dışı ona gelelim. Ruh kavramından yola çıkarak geçmişe, bugüne, geleceğe gidip herhangi bir bölgeye istenildiği gibi ulaşabileceği argümanının kabul ediliyor olmasından ötürü. Halbuki bilimde ruh diye bir şey yok. Bilimsel olarak geçmişi, geleceği, farklı coğrafyada yaşanan bir olayı rüyada görmenin bir yolu yoktur. Astral seyahat ettiğini iddia eden kişiler sadece kendilerini rüyalarında gördükleri bir Lucid Dreaming deneyimini yaşıyorlar.
Yani o zaman bilim tarafından kabul edilmeyen herşeyi biz yok mu sayacağız? Bilim kabul etmiyorsa yoktur tabirini ben bilim yobazlığı diye adlandırırım. Yaşadığını söyleyen kişiler yalan mı söylüyor? Kuarklar keşfedilmeden önce sizin dediğinize göre yoktu. O zaman kuarkları söyleyen birisine bilim yok diyor böyle bir şey olmaz demek biraz yobazlıktır. Ruh elbet vardır, bunu bilim keşfedemiyorsa bir gün keşfedecektir. Bir argüman varsa boşuna piyasa sunulmamıştır. Kalkıp hemen bilim yok diyor o zaman yok demek, olamaz. Elbet ispat olunacaktır.

Yani o zaman bilim tarafından kabul edilmeyen herşeyi biz yok mu sayacağız?
Olduğuna dair bilimsel bir kanıt var mı? Yok ne diyelim kanıtı olmayan bir şeye inanalım mı bunu mu istiyorsun?

Bilim kabul etmiyorsa yoktur tabirini ben bilim yobazlığı diye adlandırırım.
Ortada en ufak bir delil yok, bilimin olduğu yerde yobazlık olmaz. Saçma sapan benzetmeler yapmayın. Youtube da gördüğünüz her halta da inanmaktan vazgeçin.

Ruh elbet vardır, bunu bilim keşfedemiyorsa bir gün keşfedecektir. Bir argüman varsa boşuna piyasa sunulmamıştır. Kalkıp hemen bilim yok diyor o zaman yok demek, olamaz. Elbet ispat olunacaktır.
Ruhun olduğuna dair en ufak bir bulgu yoktur. Mantığa bak bir argüman varsa boşuna sunulmamıştır, o zaman dünyada düz o zaman bu saçma sapan mantığına göre. Elbet ispat olunacak demek asıl yobazlıktır.

Yaşadığını söyleyen kişiler yalan mı söylüyor?
Astral seyahat yaptığını söyleyen herkes yalan söylüyor. Lucid Dreaming nedir onu öğren boş yapma.

O zaman kuarkları söyleyen birisine bilim yok diyor böyle bir şey olmaz demek biraz yobazlıktır.
Kesin olarak ruh vardır, elbet keşfedilecek diyen birinin yobazlıktan bahsetmesi gülünesi bir durum.

Bilim bir şeyi bulursa çekinmeden söyler, eldeki veriler böyle bir şeyin mümkün olmadığını açıkça belirtmesine rağmen nereden biliyorsunuz olmadığını kesin var diyorsun, bunu demen için elinde kanıt olması lazım. Yoksa ben de bilirim kesin var, kesin bulunacak gibi saçma sapan ifadeler kullanmayı.

Bilim kabul etmiyorsa yoktur tabirini ben bilim yobazlığı diye adlandırırım.

Bu konuyla ilgili (biyokinezi) bir bilgim olmadan sadece şu fikrimi belirtmek istiyorum; evet, ben bilimin yobazıyım. Kendi duyularımla test edemediğim, herhangi bir şekilde gözlemleyemediğim ya da ölçemediğim, tecrübe edinemediğim, "eyleme" dönüştüremediğim bir şeye var diyemem. İnanmak demiyorum çünkü bilimde inanç olmaz; gözlem olur, deney olur, bunları yapmak için geliştirilen yöntemler olur, bir hata varsa da düzeltme olur ama inanç olmaz.

Şimdi birisi çıkar bana sevgiyi görebiliyor musun diye sorar; evet görebiliyorsun. Beyninde sahip olduğun bir sürü bölüm var ve bunların bazı görevleri var. Duygular dediğiniz şey mikrogramlık hormonal değişimlerden ibaret, beynin tarafından kontrol edilebilen ve yeri geldiğinde baskılanıp yeri geldiğinde güçlendirilebilen şeylerdir. Bir insanın beyin aktivitesini gözlemlediğiniz bir cihaza bağlandığınızda, size gösterilen imgelerden ilgili bölümü gözlemlediğinizde sizin neyi sevdiğinizi, neyden nefret ettiğinizi, ne kadar sevip sevmediğinizi anlayabiliyorlar çünkü beynindeki bu duygulara neden olan tepkimeleri elektriksel ve biyolojik (hormonal) olarak takip edebiliyorsunuz!

Düşünceleri gözlemleyebiliyor muyuz? Evet, edebiliyoruz! Bu da sinapslar arasındaki elektriksel iletişim sayesinde gözlemleyebildiğin bir şey. Sadece düşüncenizle bir cihaza (uzuv) istediğiniz hareketi yaptırabileceğiniz teknoloji mevcut. Sesli olarak konuşmadan kendi kendinize içinizden düşünme (konuşma) yoluyla söylediklerinizi sesli olarak verebilen teknoloji bile var.

Ruh var mı? Bilime göre yok! Olur da bir gün bilim bunu da gözlemleyebilirse o zaman varmış derim ama o zaman şunu sorayım; aynı yumurtadan insan tarafından klonlanmış 2 canlı nasıl oluyor da farklı karakterlere sahip olarak yaşayabiliyor? Ruhu da mı klonlayabilecek teknolojimiz var? Üstelik bu ruh klonlaması da değil, farklı huyları olmasından dolayı yeni bir ruh yaratmış olmanız gerekiyor... İnsan eliyle birebir olarak klonlanmış ve yaşamış canlılar mevcut! Ruhu bile klonlayabilecek ya da yaratabilecek teknolojimiz varsa o zaman yaratıcının ne anlamı kalıyor? Bu bile yaşam denilen şey için "ruh" diye bir şeye gerek olmadığının şu anda güçlü bir kanıtı, tersinin kanıtı nerede peki?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı