Biyokineziye inanıyor musunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dostum DNA'yı bir şekilde değiştirebilsen bile göz renginin değişeceğini zannetmiyorum çünkü göz hücreleri kendini yenileyemeyen hücre sınıfına giriyor.

Hayır, inanmıyorum çünkü gerçek değil. DNA'nın yapısının değişmesi bu kadar kolay ve kısa bir süreç değil ki siz burada genleri değiştirmekten bahsediyorsunuz.

Biyokinezi, beyin gücüyle DNA'ya hükmetmek/değiştirmek olarak ifade ediliyor. Bu yöntemle göz rengi değiştirme, boy uzatma vb şeylerin yapıldığı iddia ediliyor. Siz biyokineziye inanıyor musunuz? Deneyen ve sonuç alan var mı?
Bunun için önce beyin yapımızı tümüyle anlamamız gerekiyor bence. Şuan için mümkün görünmüyor.

Hiçbir bilinç hostuna tam hükmedemiyor. Mesela intihar etmek isteyenler genellikle intihar edemiyor, edenlerde genellikle kaza oluyor, neden intihar etmek isteyenler edemiyor? Çünkü hostları onları durduruyor. Yani iki farklı terim oluyo Bilinç (Beyin) Vücut (Host). Buradan şunu çıkarabilirsiniz ; Bilinç hosta hükmedemez.

Biyoteknoloji dışında gen ıslahı olabileceğini düşünüyorum, beyin gücü ile DNA moleküllerinin kontrolü uçuk geliyor, beyin gücü olarak neyi baz alacağız birde o önemli, dini yönü mü, bilimsel yönü mü ? Çünkü bir teori üzerinden tez üretmek ve o tezi kanıtlamak cesaret isteyecek bir girişim. Belki zamanla görürüz ama olmaz bence.

Neden olmasın? Allah isterse her şey mümkündür. Kim bilir nice evliya ve salih insanlar vardır bunu yapan, Allah bilir. 🤭
Diyelimki bu mümkün olsun. Böyle bir gücün doğrudan insanların eline geçmesi sence iyi olur mu? Bence iyi olmaz.

Evrime inananlar evrimi milyonlarca yıl içinde gerçekleştiğini savunurlar. Maymundan evrimleştikleri düşünenlere hep şu soruyu sormak istemişimdir. Bir sonraki evrimde neye dönüşeceksiniz? Evrimi kontrol edebilecek, yön verebilecek kadar evrimleşebilecek misiniz? Aksi halde geri maymuna doğru gitme ihtimaliniz de var.

Demek ki yeni yeni nesil bunu düşünmüş ve kendi evrimini ele alabilmek için şimdiden çalışmalara başlamış.

Bir sonraki evrimde neye dönüşeceksiniz?
Bunu bizim bilmemiz mümkün değil. Şimdiki insanlarda eninde sonunda değişecektir ama bu çok uzun süreli bir süreçtir.

Aksi halde geri maymuna doğru gitme ihtimaliniz de var.
Evrimde geriye gitme gibi bir durum söz konusu değildir.

Maymundan evrimleştikleri düşünenlere hep şu soruyu sormak istemişimdir.
Bu bir düşünce değil bir gerçekliktir.

*Bir sonraki evrimde neye dönüşeceksiniz?
*Evrimi kontrol edebilecek, yön verebilecek kadar evrimleşebilecek misiniz?
*Aksi halde geri maymuna doğru gitme ihtimaliniz de var.
Evrim ile ilgili 3 cümle kurmuşsunuz, 3'ü de bilimsel olarak hatalı.
Bir konunun karşısında duracaksanız, o konuyu savunanlar kadar iyi bilmelisiniz.

Bununla ilgili herhangi bir bilimsel makaleye rastlamadım ama bana pek mantıklı gelmiyor. DNA değişimi kolay yapılan bir şey değil. Atalarımız ve diğer canlı türlerde meydana gelen DNA değişimleri çok uzun süreli yıllar içinde aşamalı olarak oluşmuş durumlar.

İnsan DNA'sına hükmedemez kendi başına bana göre. Böyle olsaydı eğer sorunlu genleri istediği zaman düzeltme imkanı ortaya çıkardı diye düşünüyorum.
Var zaten öyle bir şey.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı