Biyokineziye inanıyor musunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evrimin en büyük savunucularından Charles Darwin o kadar yıllık çalışmalarından sonra söylediği ilk söz ilk İngilizler evrimleşti oluşmuştur. İngilizlerin adı bile yokken ortadoğu Sümerler, Sümerlerden önce Akadlar, Akadlardan önce de onlarca medeniyet geçmiştir. Charles Darwin İngilizlerden önce onlarca medeniyet olmasını bilmesine ramen ilk İngilizler evrimleşmiştir diyerek teorisinin içindeki ırkçılığı da ortaya koymuştur. O yüzden emrim benim için kirli bir teoriden başka bir şey değildir evrim. Zerre kadar inanmam. İsteyen istediği kadar bilimsel kanıt sunsun. Benim için varsın cahil, bilimden anlamaz desinler. İsteyen istediğini desin. Charles Darwin bu sözünü de Google'dan arayarak bulamazsınız. O yüzden bu konuya da başka cevap yazmayacam. Buraya evrim var yok demeye gelmedim. Ama konunun bir ucu oraya da dokundu.

Türler içinde evrimler olmuştur. Büyük gagalı bir kuşun küçük gagalı bir kuşa dönüşmesi gibi ya da bir bakterinin başka bir baktariye dönüşmesi gibi. Ama Charles Darwin denen şarlatanın söylediği gibi bir evrime örnek yoktur. Yani bir balık gidipte insan olmadı ya da bir kuş gidipte kurt olmadı. Kuş hala kuş, balık hala balık. Bunlar tamamen evrime din gibi tapıyorlar. Bir yaratıcının bütün evreni yaratmasına ''Aboooowwww'' diye şaşıranlar maymundan hiçbir ara form örneği olmadan evrimleştikleri teorilere inaniyorlar. Bunun neresi bilim bu bildiğin evrim dini. Türlerin değişimine tek bir örnek bile yok.

O yüzden emrim benim için kirli bir teoriden başka bir şey değildir evrim. Zerre kadar inanmam. İsteyen istediği kadar bilimsel kanıt sunsun. Benim için varsın cahil, bilimden anlamaz desinler. İsteyen istediğini desin. Charles Darwin bu sözünü de Google'dan arayarak bulamazsınız. O yüzden bu konuya da başka cevap yazmayacam. Buraya evrim var yok demeye gelmedim. Ama konunun bir ucu oraya da dokundu.
Darwin evrimi ortaya atarken bu teoriyi kusursuz bir biçimde ortaya sunmadı, o zamanki şartlarda bu mümkün değildi. İnanmaman kendini kandırmaktır. Darwin'in hatalı olduğu yönleri de ilerleyen yıllarda bilim giderdi. DNA ve Kalıtımdan da haberi yoktu Darwin'in hatırlatırım. Ayrıca evrim teorisinin kurucusu da Darwin değildir. İlk ortaya atan kişi Axanimander'dir. Darwin bu teoriyi ortaya atmadan öncede onlarca bilim adamı tarafından daha önce bu fikir ortaya atılmıştı.

Yaşadığı dönemde evrimden bahsetmekte öyle kolay bir şey değildi, baskı vardı. Russell Wallace'da aynı dönemde benzer çalışmalar yapıp Darwin ile aynı sonuca varmıştır. 1858 yılında bu teoriyi ortaya attı, Wallace'da ona yardımı dokunmuştur. Teoriyi ortaya attıktan tam 11 yıl sonra 1869 yılında evrim bilimsel olarak kabul edilen bir teori oldu ve o günden bugüne 161 yıl geçti ve hala geçerliliğini koruyor korumaya da devam edecek.
Charles Darwin denen şarlatanın söylediği gibi bir evrime örnek yoktur. Yani bir balık gidipte insan olmadı ya da bir kuş gidipte kurt olmadı. Kuş hala kuş, balık hala balık. Bunlar tamamen evrime din gibi tapıyorlar. Bir yaratıcının bütün evreni yaratmasına ''Aboooowwww'' diye şaşıranlar maymundan hiçbir ara form örneği olmadan evrimleştikleri teorilere inaniyorlar. Bunun neresi bilim bu bildiğin evrim dini. Türlerin değişimine tek bir örnek bile yok.
Evrim bir din değildir, ikincisi hiçbir şey bildiğin yok. Ara form olmadığını kanıtla hade bakalım. Tüm Homo türleri bir ara formdur. Şu an dünyada yaşayan tüm canlılar aynı zamanda bir ara formdur. Darwin asla bir kurt gidipte kuş oldu gibi bir tabirde bulunmadı, bu evrimin mantığına ters bir kere. Bunu yazman senin evrim hakkında hiçbir şey bilmediğinin net kanıtıdır.

Bir de favori lafları maymunlarla ortak atamız varmış. Maymunlar kuzenimizmiş. Evet olabilir. İnsan DNA'sına baktığında eşekle hatta muzla da uyuşan kısımlar var. Şimdi eşekten ve muzdan mı geldiniz siz? Kuzeniniz maymun diye maymun mu oluyorsunuz?
Evet istediğin kadar inkar et ortak atasın. Şempanze ile DNA'nın benzerliği %98,5. Eşek ve muzla arandaki DNA hiçbir şekilde böyle değil. Tüm canlılar ortak atadan geldiği için DNA benzeşimi oluyor, DNA benzerliğin ne kadar fazlaysa o kadar yakın akrabasın demek, DNA benzeşimi arasındaki fark fazlaştıkça uzak akrabasındır bu kadar nettir. Git eşek yazmasını öğren önce sonra gel evrim tartış. Kalçanın üstünde maymun sokumu kemiği var senin maymunlarla akraba olduğunun net göstergesidir.

İnkar etmeniz bir şeyi değiştirmez. Gerçekler değişmez.

Son düzenleme:
Biyokinezi gerçek olsaydı şuanda çoktan şirketler üzerine atlayıp paraya çevirirdi. Evrim 2 dakikada değişecek şey değil.
Evrimden bahsetmiyorum ''Biyokinezi''den bahsediyorum. Bir şeyin bilimsel olarak kanıtlanmaması olmadığını göstermez. Telkin ve bilinçaltı,meditasyon gücüyle bazı insanların daha hızlı iyileştiğini, göz renginin açıldığını falan duymuşsunuzdur. ''İnanmak, başarmanın yarısıdır'', neden olmasın. Mesela annem bazen bazı olayları gerçekleşmeden önce görür ve olaylar o şekilde gerçekleşir. Bu da duyu ötesi güçlerin geliştirilebilirliğine bir kanıt. Android cihazı Root'lamak neyse Biyokinezi'de öyle olmalı.

Evrimden bahsetmiyorum ''Biyokinezi''den bahsediyorum. Bir şeyin bilimsel olarak kanıtlanmaması olmadığını göstermez. Telkin ve bilinçaltı,meditasyon gücüyle bazı insanların daha hızlı iyileştiğini, göz renginin açıldığını falan duymuşsunuzdur. ''İnanmak, başarmanın yarısıdır'', neden olmasın. Mesela annem bazen bazı olayları gerçekleşmeden önce görür ve olaylar o şekilde gerçekleşir. Bu da duyu ötesi güçlerin geliştirilebilirliğine bir kanıt. Android cihazı Root'lamak neyse Biyokinezi'de öyle olmalı.
Bu tarz metafiziksel olaylara çok inanmıyorum. Herşeyin bir nedeni ve sonucu olduğunu düşünüyorum. Ruh halinin vücuttaki çalışma şeklini değiştirdiği doğru fakat DNA'yı değiştirmek gibi ciddi işlere yardımcı olacağını sanmıyorum.

Biyokinezi''den bahsediyorum. Bir şeyin bilimsel olarak kanıtlanmaması olmadığını göstermez.
Elinde somut delil var mı? Bu insanlar biyokinezi yapıyor diye. DNA değiştirmek bu kadar kolay değildir. DNA değişimini canlılar binlerce yıllarda yapıyor, sen çıkıp bunu bir ömründe ben DNA değiştiririm diyorsun bu mümkün değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı