BKM kitaptan ürün almayın aldırtmayın

FrKnTr06

Hectopat
14.10.2020 çarşamba günü saat 10.45 sularında vermiş olduğum siparişim hala kargoya verilmedi. Şu anda tarih 21.10.2020 çarşamba ve saat 17.15 yani 8 gün hafta sonunu saymasan 6 iş günü geçmiş ve hala kargolanmamış siparişim. Bu tüketici haklarını yok saymak demektir. Diğer firmalar en geç 3 bilemedin 4 iş gününde siparişleri kargoya verebiliyor. Normalde kitapyurdu adlı siteden alışveriş yapıyordum ancak kitapların tamamı stokta kalmadığı için bu siteden almak istedim bu olaydan önce 1 kez alışverişte bulundum pandemi dönemi olmasına rağmen bir sorunla karşılaşmadım. Üniversiteler derslere başlandı ve bu kitaplar benim ders kitabım ancak bu firmanın sorumsuzluğu yüzünden parasını ödemiş olduğum kitaplarımı alamıyorum. BKM kitap sitesinde müşteri hizmetleri numarası var ama cevap vermiyorlar mail adresi zaten yok sadece siteye mesaj atabiliyorsunuz ama orada da kesinlikle cevap vermıyorlar hatta mesajınızı bile silebiliyorlar. Bu konuyu internette şikayetvar adlı siteye baktığımda da birçok kişi bu sorundan muzdarib herkes siparişi vermiş ama kitaplara ulaşamamışlar. Bu sitede kargo şikayeti olan insanlara saçma bir şekilde yeni sisteme geçtik diye cevap verıyorlar iptal isteyenlerin siparişini iptal ettiklerini bildiriyorlar. Ama yine bu sitede gördüğüm bir şikayete göre bir kişinin parasını 40 gün gibi bir sürede geri vermişler. Sizde böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız bu siteden uzak durun.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-10-21 171927.png
    Ekran görüntüsü 2020-10-21 171927.png
    9,6 KB · Görüntüleme: 167
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben defalarca alışveriş yaptım ve bir sorunla karşılaşmadım. Direkt "alma/aldırma" demek doğru gelmiyor bana. Şu an hem pandemi dönemi hem de okullar yeni yeni açıldı. Biraz daha anlayışlı olmanız gerekiyor bence. Ben gereken hizmeti ve iletişimi sağladım kendileriyle sorunsuz şekilde. Siz sorun yaşadıysanız gerekli hukuki yollara başvurabilirsiniz tabii ki.

Hocam ben defalarca alışveriş yaptım ve bir sorunla karşılaşmadım. Direkt "alma/aldırma" demek doğru gelmiyor bana. Şu an hem pandemi dönemi hem de okullar yeni yeni açıldı. Biraz daha anlayışlı olmanız gerekiyor bence. Ben gereken hizmeti ve iletişimi sağladım kendileriyle sorunsuz şekilde. Siz sorun yaşadıysanız gerekli hukuki yollara başvurabilirsiniz tabii ki.
Elbette ki sorunla karşılaştım diye direkt alma aldırma demek doğru değil ama 5 kişi birlikte sipariş verdik beşimizin de siparişi 8-9 gündür hazırlanıyor diyor ve bu konuda mesaj attığımızda mesajımız silindi tekrar attık cevap dahi verilmedi telefondan aradık defalarca ulaşamadık . Zaten uzaktan eğitimin şartları zorlu bir de elimizde kitaplarımız yok . En azından bizi bu konuda bilgilendirsinler şu tarihte verilecek kargoya veya şuan elimizde yok şu tarihte gelecek diye söylesinler.Hiçbir geri dönüşte alamıyoruz.

Evet o durum pek normal değil. Ben alışveriş yaptığım dönemde ürün stoklarında bir sorun olduğunda kendileri sipariş iptali yapıp, tarafıma hemen para iadesini sağlamışlardı. Belki de geriye doğru giden bir politikaları ve müşteri hizmetleri var ki bu durum hoş değil. Pandemi dolayısıyla kargolar 2 haftaya çıkartılmış olabilir. Bu süre de aşıldığında öncelikle sipariş iptali yapıp, 2 hafta içerisinde para iadesi sağlanmadığı takdirde THH'ne başvuracağınıza dair [email protected] adresi ile iletişime geçin. Hatta şimdi bile buraya mail atabilirsiniz. Umarım sorununuz çözülür, iyi sosyaller.

Hocam oradaki "sipariş hazırlanıyor" ifadesine bakmayın. Benimki de öyle yazıyordu ve kitabım geldiydi. Sipariş takip numarasına basın orada yazar. Eğer ki ellerinde yoksa 2 hafta veya daha uzun bekletirler. Bir'den fazla kitap aldım sorun olmadıydı.

Hocam oradaki "sipariş hazırlanıyor" ifadesine bakmayın. Benimki de öyle yazıyordu ve kitabım geldiydi. Sipariş takip numarasına basın orada yazar. Eğer ki ellerinde yoksa 2 hafta veya daha uzun bekletirler. Bir'den fazla kitap aldım sorun olmadıydı.
Oraya bakıyorum ancak orda da siparişiniz hazırlanıyor yazıyor kargo numarası yazmıyor.Yine de teşekkürler

BKM Kitap güvenilir fakat çok yavaş. Hangi ürünü alırsan al tedarik aşamasında görünüyor genellikle ve bu yüzden siparişler en az 1 buçuk haftayı buluyor tamamlanması.

BKM Kitap güvenilir fakat çok yavaş. Hangi ürünü alırsan al tedarik aşamasında görünüyor genellikle ve bu yüzden siparişler en az 1 buçuk haftayı buluyor tamamlanması.
Anladım hocam .Kardeşim bir kere kardeşim istemişti ordan 8 günde falan gelmişti .Bende 8 günü geçti birde müşteri hizmetlerine falan ulaşamadım.şikayet sitelerinde yazanları da görünce yanlış kitap gönderimi eksik gönderim vs. bu konuyu açmıştım

Ben de çok defa alışveriş yaptım. Çoklu alım tekli alım fark etmeden seri şekilde geldi. Ben mi şanslıyım siz mi şanssızsınız anlamadım. Ama okullar yeni açıldı, pandemi var gecikmeler normal ama sizinkisi biraz anormal olmuş. Aynı şekilde geçen sene Kitapyurdu ablamın test kitabını 1.5 haftada getirmişti. Yani biraz şanssızlıklar olabiliyor anladığımız kadarıyla.

Pandemi öncesi dönemde verdiğim siparişlerin hepsi ideal olan günden bir kaç gün gecikmeyle getirilmişti. Şahsen mecbur kalmadıkça kullanmadığım bir site artık.

Geri
Yukarı